Londra'da Binlerce Kişi İsrail'i Protesto Etti

12.07.2014 00:27
Londra'da Binlerce Kişi İsrail'i Protesto Etti
İsrail'in Gazze saldırıları, İngiltere'nin başkenti Londra'da binlerce kişi tarafından protesto edildi.

İsrail'in Londra Büyükelçiliği önünde toplanan protestocular "Filistin'e özgürlük", "İsrail, Gazze'ye saldırılarına son ver" gibi sloganlar attı. Birçok yaş grubundan ve farklı etnik kökenden binlerce kişinin katıldığı protestoda, Londra polisi yoğun güvenlik önlemleri aldı. Protestoya Siyonizm karşıtı Yahudiler ile Türkiye vatandaşları da destek verdi.

Protesto dolayısıyla İsrail'in Londra Büyükelçiliği önündeki cadde trafiğe kapatılırken, yapılan konuşmalarda İngiliz yayın kuruluşu BBC, İsrail yanlısı yayın yaptığı gerekçesiyle sıklıkla eleştirildi. 

Elindeki Filistin bayrağıyla protestoya katılan Siyonizm karşıtı Yahudi haham AA'ya yaptığı açıklamada, Batı basının Gazze'de olanları İsrail'in bakış açısıyla yansıttığını dile getirerek, Yahudiliğin İsrail devletinin Gazze'de yaptığı insanlık dışı her şeyin karşısında olduğunu kaydetti. 

Gösteriye katılan hukukçu Hakan Camuz da, İsrail'in terörü kullanarak insanları katlettiğini söyleyerek, "İsrail'in bu katliamı durdurmasını istiyoruz. İsrail'in yaptığı hukuk dışı bu davranışları kimse artık kabul etmiyor. Bizim vicdan sahibi liderlerimiz bu konuda bir şey söylüyor. Kötü olan tarafı, onların yalnızca bir şey söylüyor olmaları" diye konuştu. 

Gazze'de masum insanların İsrail tarafından öldürülmesine tepki göstermek için protestoya katıldığını dile getiren Alexandra isimli İngiliz vatandaşı da, "Batı basını çok tek taraflı yayın yapıyor ama artık İsrail yanlısı yayınlarıyla beni kandıramıyorlar. Bunlara tepki göstermek için bugün buradayım" dedi.

AA

londra-protesto-01.jpglondra-protesto-02.jpglondra-protesto-03.jpg

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim