1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Londra Sokaklarındaki Silahlı Polis Sayısı Arttırılıyor
Londra Sokaklarındaki Silahlı Polis Sayısı Arttırılıyor

Londra Sokaklarındaki Silahlı Polis Sayısı Arttırılıyor

Güvenlik önlemleri kapsamında Londra sokaklarında daha fazla silahlı polisin görüleceği bildirildi.

A+A-

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Londra Emniyet Müdürü Bernard Hogan-Howe ve Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, güvenlik önlemleri kapsamında Londra sokaklarında daha fazla silahlı polis görüleceğini söyledi.

Metropolitan Polisi (Londra Emniyet Teşkilatı) Müdürü Hogan-Howe, silahlı polis memurlarının Londra'nın simgesi hâline gelen noktalara konuşlandırılacağını ifade etti.

Yetkili amacı, halka güven vermek ve saldırı planlama niyetinde olanları caydırmak şeklinde açıkladı.

“600 Takviye Polis”

Metropolitan Polisi daha önceki açıklamasında da 600 takviye silahlı polis görevlendirileceğini ve Londra'da toplam silahlı polis sayısının da 2800 olacağını duyurmuştu.

Emniyet Müdürü, “Kısa vadede saldırı düzenleneceğine dâir bir istihbarat yok ancak tek bildiğim şey Avrupa'nın batısında gördüklerimiz.” dedi.

Fransa'nın sahil kenti Nice'te geçen ay bir kamyonun havai fişek gösterisi izleyenlerin üzerine sürülmesiyle gerçekleştirilen saldırıda 84 kişi yaşamını yitirmişti.

“Saldırı İhtimali Yüksek”

Bernard, “Almanya'da, Belçika'da, Fransa'da saldırılar gördük. Bunları göz ardı etmek ahmaklık olur. Dolayısıyla, karşılık verebilmeleri için silahlı polisleri konuşlandırmamız mühim.” diye konuştu.

Emniyet Müdürü, geçen hafta son Mail on Sunday gazetesine yazdığı makalede İngiltere'de “korku hissi” olduğunu ifade etmiş ve ülkede saldırı ihtimalinin yüksek olduğunu kaydetmişti. Bernard, “Mesele saldırının olup olmayacağı değil, mesele ne zaman olacağı.” dedi.

“Daha Fazla Polis ve Zırhlı Araç”

Londra Belediye Başkanı da şehir sâkinlerinin kendilerini güvende hissetmelerinin önemli olduğunu belirtip “Bu, Londralıların daha fazla silahlı polis ve daha fazla zırhlı araç görecekleri anlamına geliyor.” diye konuştu.

Khan, “Tehdit seviyesi değişmedi ama Avrupa'da, Nice'te, Paris'te, Münih'te olanlardan dersimizi alıyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT