1. HABERLER

  2. HABER

  3. Livaneli’yi CHP’lilerden Polis Kurtardı
Livaneli’yi CHP’lilerden Polis Kurtardı

Livaneli’yi CHP’lilerden Polis Kurtardı

CHP’li Mersin Mezitli Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Zülfü Livaneli dayak yedi. Livaneli’yi CHP’lilerin elinden polis kurtardı. Livaneli, “Polis müdahale etmeseydi orada beni öldürebilirlerdi” dedi.

A+A-

CHP’li Mersin Mezitli Belediyesi’nin düzenlediği etkinlikte Zülfü Livaneli’ye dayak. Mezitli Belediyesi’nin düzenlediği Güneş Festivali’nde sahneye çıkan Zülfü Livaneli, iddiaya göre soyunma odası yüzünden belediye görevlileri ve İspanyol dansçılardan dayak yedi. Mezitli Belediye Başkanı CHP’li Uğur Yıldırım’ın şoförünün de arasında olduğu dayakçılardan Livaneli’yi polis kurtardı.  Livaneli, iptal etmediği konserinde yaşananları “Az daha ölüyordum” diyerek anlattı.

CHP’li Belediyeden Livaneli’ye Dayak

Mezitli Belediyesi’nce düzenlenen Güneş Festivali kapsamında Zülfü Livaneli önceki akşam Pompeipolis Antik Kenti’nde konser verdi. Zülfü Livaneli konser öncesi, alanındaki soyunma odasına iddiaya göre belediye görevlilerince alınmadı.
Buna gerekçe olarak da içeride İspanya’dan gelen Flamenko Dans Grubu’nun giysileri olduğu gösterildi. Livaneli buna tepki gösterince Mezitli Belediyesi görevlileri ve dans grubu üyelerinin saldırısına uğradı. Tekme ve yumruk darbesi alan Zülfü Livaneli’yi araya giren emniyet amiri kurtardı.

Livaneli: Emniyet Amiri Etkisiz Hale Getirdi

Zülfü Livaneli, yaşadığı zor anları şöyle anlattı: “CHP’li bir belediyenin organizasyonunda böyle bir şeyi yaşayabileceğimi aklım almıyor. Kuliste, Belediye Başkanı Uğur Yıldırım’ın şoförü Özgür Çetin, üzerime atladı. Yumrukla saldırdı, bir Emniyet Amiri, üzerine atlayarak etkisiz hale getirdi. Orada beni öldürebilirdi. Konsere çıkıp halkıma olayları anlattım. Çıkışta yine saldırdılar, polis eskortuyla güçlükle otelime getirildim. Sabaha kadar polis otelde önlem aldı. Şoför Özgür Çetin’in beline elini atıp silahını çektiğini görenler olmuş. Sonradan bana anlattılar. Belediye Başkanı’nı akşam çok aradım ancak telefonu kapalıydı. Bugün sabah ulaşabildim. Olanları tekrar anlattım. Bana şoförünün kibar biri olduğunu söyleyerek olayı geçiştirmeye çalıştı. Hâlâ yaşadıklarımı aklım almıyor. Bu tepkiyi anlamış değilim.”

HABERE YORUM KAT

1 Yorum