1. HABERLER

  2. HABER

  3. Linç Edilmemek İçin Berbere Akın Ettiler!
Linç Edilmemek İçin Berbere Akın Ettiler!

Linç Edilmemek İçin Berbere Akın Ettiler!

Diyarbakır'daki Kobani bahanesiyle göstericilerin sakallı kişilere de saldırması üzerine tedirgin olan vatandaşlar berbere koştu.

A+A-

Kobani bahanesiyle sokaklara dökülen çeteler Diyarbakır’da çok sayıda sakallı vatandaşa saldırması üzerine, olayların durulmasının ardından vatandaşların berberlere giderek, ya sakallarını kesmesine ya da imajlarını değiştirmesine neden oldu.

Kentteki berberler, günde ortalama 14-15 kişinin IŞİD damgası yememek için traş olmaya geldiğini ifade etti.

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde bulunan Diyar Berber Salonu’nun işletmecisi İsmail Kazak, bayram ertesi olmasına rağmen yoğun bir şekilde sakal traşı yaptıklarını söyledi. Kazak, "Olaylarda Hizbullah'la ya da IŞİD’le alakası olmayan bazı vatandaşlar da mağdur oldu.

Bu yüzden halk bu konuda çok tedirgin oldu. Buna benzer bir durumu da 90’lı yıllarda görmüştük. Vatandaşlar hem damgalanmamak için hem de başlarına bir şey gelmesin diye ya gelip sakallarını tamamen kestiriyorlar ya da imajlarını değiştiriyorlar" dedi.

Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde kuaförlük yapan Yakup Bahadır ise, sıradan zamanlarda günde 3-4 sakal traşı yaptıklarını ancak son günlerde bu sayının 14-15’ı çıktığını vurgulayarak, "15 yıldır bu mesleği yapıyorum. İlk defa bu kadar çok sakal traşı yapıyorum" diye konuştu.

Diyarbakır’daki Kobani protestolarında 12 kişi hayatını kaybetmiş, 47 kişi de yaralanmıştı. 189 kişinin gözaltına alındığı ve bunlardan 45’inin tutuklandığı olaylarda, çok sayıda kamu binası, banka, işleri ve araç da zarar görmüştü.

İHA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum