1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Lieberman'ı Susturmaları Siyonistlerin Lehine Olacak"
"Lieberman'ı Susturmaları Siyonistlerin Lehine Olacak"

"Lieberman'ı Susturmaları Siyonistlerin Lehine Olacak"

Hamas, işgal yönetimi Dışişleri Bakanı Lieberman'ın tehditlerinin komik ve saçma olduğunu ifade etti

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ı susturmalarının Siyonistlerin yararına olacağını söyledi.

Ebu Zuhri, bugün (13 Ağustos Çarşamba) Lieberman'ın son açıklamalarıyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, Lieberman'ın tehditlerinin komik ve saçma olduğu ifade edildi.

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, işgal askerleri Aron Şaul ve Hadar Goldin'in cesetleri Gazze Şeridi'nden işgal rejimine teslim edilmedikçe herhangi bir ateşkes anlaşmasına imza atmanın mümkün olmadığını söyledi.

Lieberman, bu sabah işgal rejiminin güneyindeki yerel yönetim meclisleri başkanlarıyla yaptığı toplantıda, gerginliğin çok daha fazla tırmanmasına yol açacak dahi olsa sorunun askeri yoldan çözülmesi taraftarı olduğunu ifade etti.

İsrail Dışişleri Bakanı, "Hamas'ın İsrail askerlerinin cesetlerini teslim etmesi gerekir. Aksi takdirde İsmail Heniyye'nin, Muhammed Ed-Dayf'ın ve diğer liderlerinin cesetlerini teslim alacaklar" dedi.

Lieberman, herhangi bir anlaşma sağlanamadan bu gece yarısı geçici ateşkesin sona ermesi halinde ağır bir saldırı tehdidinde bulunmak gerekmediğini, bunun yerine sorunun askeri olarak ve nihai bir şekilde çözülmesi gerektiğini iddia etti.

HABERE YORUM KAT