"Lieberman'ı Susturmaları Siyonistlerin Lehine Olacak"

13.08.2014 22:38
"Lieberman'ı Susturmaları Siyonistlerin Lehine Olacak"
Hamas, işgal yönetimi Dışişleri Bakanı Lieberman'ın tehditlerinin komik ve saçma olduğunu ifade etti

İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman'ı susturmalarının Siyonistlerin yararına olacağını söyledi.

Ebu Zuhri, bugün (13 Ağustos Çarşamba) Lieberman'ın son açıklamalarıyla ilgili bir bildiri yayınladı. Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan bildiride, Lieberman'ın tehditlerinin komik ve saçma olduğu ifade edildi.

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman, işgal askerleri Aron Şaul ve Hadar Goldin'in cesetleri Gazze Şeridi'nden işgal rejimine teslim edilmedikçe herhangi bir ateşkes anlaşmasına imza atmanın mümkün olmadığını söyledi.

Lieberman, bu sabah işgal rejiminin güneyindeki yerel yönetim meclisleri başkanlarıyla yaptığı toplantıda, gerginliğin çok daha fazla tırmanmasına yol açacak dahi olsa sorunun askeri yoldan çözülmesi taraftarı olduğunu ifade etti.

İsrail Dışişleri Bakanı, "Hamas'ın İsrail askerlerinin cesetlerini teslim etmesi gerekir. Aksi takdirde İsmail Heniyye'nin, Muhammed Ed-Dayf'ın ve diğer liderlerinin cesetlerini teslim alacaklar" dedi.

Lieberman, herhangi bir anlaşma sağlanamadan bu gece yarısı geçici ateşkesin sona ermesi halinde ağır bir saldırı tehdidinde bulunmak gerekmediğini, bunun yerine sorunun askeri olarak ve nihai bir şekilde çözülmesi gerektiğini iddia etti.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim