1. HABERLER

  2. HABER

  3. Lice'de 2 Uzman Çavuş Kaçırıldı
Lice'de 2 Uzman Çavuş Kaçırıldı

Lice'de 2 Uzman Çavuş Kaçırıldı

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde iki uzman çavuş, silahlı bir grup tarafından kaçırıldı. Güvenlik güçleri, kaçırılan uzman çavuşların bulunması için bölgede çalışma başlattı.

A+A-

Edinilen bilgiye göre, dün gece Abalı Jandarma Karakolu'ndaki inşaatı protesto eden bir grubun Diyarbakır-Bingöl karayolunu trafiğe kapatması üzerine mahsur kalan yolcu otobüsündeki iki uzman çavuş silahlı kişilerce kaçırıldı.

Bingöl'den Diyarbakır'a gelen otobüsü durduran silahlı kişiler, yaptıkları kimlik kontrolünde iki yolcunun asker olduğunu fark etti. Bingöl'de görev yapan piyade uzman çavuşları yanlarına alan grup bölgeden uzaklaştı.

Güvenlik güçleri, söz konusu bölgede kaçırılan uzman çavuşların bulunması için çalışma başlattı.

Diyarbakır Valiliğinden açıklama

Diyarbakır Valiliği, karakol inşaatını protesto eden grubun Diyarbakır-Bingöl karayolunu trafiğe kapatması olayı ile ilgili sorunun çözümü için Vali Mustafa Cahit Kıraç'ın ilgililerle görüştüğünü bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, dün saat 19.00 sıralarında Lice ilçesine bağlı Erginköy ve Birlik mahalleleri yol ayrımı mevkisinde terör örgütüne müzahir 10-15 kişilik grup tarafından Diyarbakır-Bingöl karayolunun trafiğe kapatıldığı anımsatılarak, şu ifadelere yer verildi:

"Yaşanan olayların çözümüne ve öncelikli olarak karayolunun ulaşıma açılmasına ilişkin Vali Mustafa Cahit Kıraç ilgililerle görüşmeler yapmıştır. Yolun trafiğe açılması için teknik çalışmalar ile kaçırılan güvenlik görevlilerinin kurtarılması ve dile getirilen diğer konuların çözümü için gayret gösterilmesi kararlaştırılmıştır."

Gerginlik sürüyor

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde bulunan Abalı Jandarma Karakolundaki inşaat yapımını protesto eden bir grubun Diyarbakır-Bingöl karayolunu trafiğe kapatması üzerine yaşanan gerginlik sürüyor.

Dün akşam saatlerinde Lice ilçesine bağlı Erginköy ve Birlik mahalleleri yol ayrımı mevkisinde, 10-15 kişilik bir grup tarafından Diyarbakır-Bingöl kara yolunun trafiğe kapatılması nedeniyle çok sayıda araç yolda mahsur kaldı.

Tırlarla kapatılan yolu açmaya çalışan jandarma ekiplerine bir grubun havai fişek, molotofkokteyli ve taşla saldırması nedeniyle yol henüz ulaşıma açılamadı. 

Göstericilerin bölgeye yakın yerlerde bulunması dolayısıyla yol açma çalışmalarına başlanılamazken, güvenlik güçlerinin bölgedeki yoğun önlemi sürüyor.

Kapalı yolda geceyi geçirmek zorunda kalan, aralarında kadın, çocuk ve yaşlıların da bulunduğu vatandaşlar, 20 saati aşkın süredir mahsur kaldıklarını belirterek, büyük mağduriyet yaşadıklarını söylediler. 

Yolun kapalı olması dolayısıyla Diyarbakır'dan Bingöl'e giden araçların geçişine Lice ilçesinin Üçyol mevkisinden itibaren izin verilmiyor.

AA

HABERE YORUM KAT