1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Libya'daki Rehine Türkiyeliler Serbest
Libya'daki Rehine Türkiyeliler Serbest

Libya'daki Rehine Türkiyeliler Serbest

Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Libya'da haziran ayında kaçırılan iki Türkiye vatandaşı ile kendisinden haber alınamayan bir Türk vatandaşının serbest bırakıldığını açıkladı.

A+A-

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya'da haziran ayında kaçırılan iki Türkiye vatandaşı ile kendisinden haber alınamayan bir Türkiye vatandaşının serbest bırakıldığını bildirdi.

Bakan Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, 24 Haziran'da kaçırılan Nazım Süpürgeci ve Emrah Bahçeci ile 21 Haziran'dan sonra kendisinden haber alınamayan Necip Fazıl Coşkunsu adlı üç vatandaşın, Trablus Havalimanı yakınlarında o tarihlerden bu yana alıkonulduklarını belirtti.

"Türk vatandaşlarının Trablus’a 90 kilometre mesafede Tarhuna kentinde dün serbest kaldığını" açıklayan Davutoğlu, şunları kaydetti:

"Az önce Humus’ta Misurata Başkonsolosumuz tarafından teslim alındılar. Her üç vatandaşımızla da başkonsolosumuzca alınmaları akabinde biraz önce konuştum. Sağlık durumları iyi. Aileleriyle de telefonla görüştüler. Vatandaşlarımızı en kısa sürede ülkemize getirerek ailelerine kavuşturmak için çalışıyoruz."

Davutoğlu, mesajında, "Vatandaşlarımıza ve bu zor süreçte metanet gösteren ailelerine bir kez daha geçmiş olsun diliyorum" ifadesini kullandı.

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum