1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Libya'da Musratha'da Çok Sayıda Ölü Var!
Libyada Musrathada Çok Sayıda Ölü Var!

Libya'da Musratha'da Çok Sayıda Ölü Var!

Libya'nın üçüncü büyük kenti Musratha'da Kaddafi'ye sadık polis güçlerinin göstericilere müdahalesi sert oldu, olay yerinde çok sayıda ölü olduğu belirtiliyor.

24 Şubat 2011 Perşembe 10:18A+A-

Libya'nın üçüncü büyük kenti Musratha'da Muammer Kaddafi'ye sadık kalmış güvenlik güçlerinin Kaddafi karşıtı göstericilere karşı aşırı sert bir müdahalede bulunduğu ve bu müdahalenin çok sayıda can kaybına yol açtığı bildirildi.

Görgü tanıkları AFP'ye yaptığı açıklamada, rejim yanlısı güvenlik güçlerinin silahsız göstericilere makineli tüfek ve roketatarla ateş açtığını ve birçok göstericinin hayatını kaybettiğini söylediler.

Kimyasal Gaz Kullanılabilir

Öte yandan, görevinden istifa eden bir Libyalı diplomat, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin halka karşı, sarin gazı gibi konvansiyonel olmayan silahlar kullanabileceği yönünde uyarıda bulundu.

Ihab El-Mismari adlı eski diplomat Toronto Star adlı Kanada gazetesine yaptığı açıklamada, "Korkuyorum, sarin gazı gibi çok tuhaf silahlardan bahsedildiğini duydum ve Kaddafi'nin bu tarz silahlara başvurmasından endişeliyim" diye konuştu.

Japonya'da Mart 1995 yılında, ülkenin başkenti Tokyo'daki metroda Aum Shinrikyo tarikatının lideri Shoko Asahara tarafından suikast için kullanılan sarin gazı, 12 kişinin ölümüne ve binlerce kişinin de zehirlenmesine yol açmıştı.

HABERE YORUM KAT