Libya’da Görüşme Yeri Konusunda Anlaşma

04.02.2015 17:38
Libya’da Görüşme Yeri Konusunda Anlaşma
Libya Milli Genel Kongre sözcüsü Ömer Hamidan çatışmaların son bulması için yapılacak görüşmelerin yeri ve zamanı konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı.

Lokman Doğmuş / Haksöz Haber

Libya Milli Genel Kongre sözcüsü Ömer Hamidan çatışmaların son bulması için yapılacak görüşmelerin yeri ve zamanı konusunda anlaşmaya varıldığını açıkladı. Görüşmelerin Milli Genel Kongre’den dört ve ilga edilen Temsilciler Meclisi’nden de dört üye arasında gerçekleşeceğini, BM Libya özel temsilcisi Bernardino Leon’un da aracı olarak bulunacağını açıklayan Hamidan görüşmelerin nerede yapılacağı hakkında bilgi vermedi. Bu arada devrimden sonraki ilk Vakıflar Bakanı ve Dünya İslam Alimleri Birliği üyesi Salim Şeyhi, Birleşmiş Milletler’in taraflar arasında dengeli olması ve istikrarı öncelemesi halinde görüşmelerin başarılı olabileceğine inandığını söyledi.

Fecr-i Libya güçleri ile darbeciler arasında çatışmalar devam ederken, darbe taraftarları ateşkese rağmen hava saldırılarını durdurmadı. Darbeci Hefter ise yakında Trablus’a gireceklerini ve Trablus’ta uyuyan hücrelerinin bulunduğunu iddia etti. Hefter sık sık bu tür açıklamalar yapıyor ancak Bingazi’ye bile tam hakim olamayan darbeciler için bunun kolay olmayacağı belirtiliyor. 

Etiketler:
  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim