1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. LİBYA

  4. Libya’da Ensar El-Şeriâ'nın Büroları Basıldı
Libya’da Ensar El-Şeriânın Büroları Basıldı

Libya’da Ensar El-Şeriâ'nın Büroları Basıldı

Bingazi’de dün silahlı milis gruplarını protesto amacıyla yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı gösterilerin ardından yapılan baskınlarda, Ensar el-Şeria’nın birçok merkezi hedef alındı.

A+A-

Libya’nın Bingazi şehrinde, ABD konsolosluğuna düzenlenen saldırıyla bağlantılı olduğu iddia edilen Ensar el-Şeria karargahlarına yönelik baskınlar sırasında çıkan çatışmalarda 4 kişinin öldüğü, onlarca kişinin de yaralandığı bildirildi

Bingazi’de dün silahlı milis gruplarını protesto amacıyla yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı gösterilerin ardından yapılan baskınlarda, Ensar el-Şeria’nın birçok merkezi hedef alındı. Baskınlara, muhalif grupların yanı sıra polis ve ordu birliklerinin de destek verdiği öğrenildi. ‘’Libya, Libya’’ sloganları atan göstericilerin, örgüte ait bayrakları yaktığı ve bazı araçları tahrip ettiği, çıkan çatışmaların ardından örgütün Bingazi’deki merkez karargahının da tahliye edildiği belirtildi.

Ensar el-Şeria, ABD’nin Bingazi’deki konsolosluğuna düzenlenen ve ABD Büyükelçisi Christopher Stevens ile 3 diplomatın ölümüne yol açan saldırılardan sorumlu tutuluyordu. Ancak örgüt lideri Muhammed el-Zehevi, bu yöndeki suçlamaları reddetmişti. (Yeni Akit)

HABERE YORUM KAT