Libya’da Anlaşma Konusunda Kritik Hafta

08.07.2015 09:42
Libya’da Anlaşma Konusunda Kritik Hafta
Libya’da Milli Genel Kongre, talepleri doğrultusunda değişiklik yapılmadığı sürece sunulan ittifak metnini imzalamayacağını açıkladı.

Lokman Doğmuş / Haksöz Haber

Milli Genel Kongre adına yapılan açıklamada Fas’ın Sahirat kentinde süren görüşmelere devam etme çağrısında bulunuldu. Kongre’nin Anayasa Mahkemesi kararlarına uyulması konusunda ve İttifak Metninin temyize götürülmesine karşı kanuni önlem alınması konusunda ısrarcı olduğu belirtildi.  

Libya’da halihazırda sürmekte olan siyasi anlaşmazlık ve çatışmalara son vermek amacıyla Birleşmiş Milletler Libya Özel Temsilcisi Bernardino Leon başkanlığında yürütülen görüşmelerden sonra hazırlanan ittifak metni geçtiğimiz hafta son şekli ile taraflara sunulmuş, ilga edilen darbe yanlısı “Temsilciler Meclisi”nin kabul ettiği metni Milli Genel Kongre temsilcilerinin imzalaması için yoğun baskı uygulanmış hatta temsilcilerinin tehdit edildiği iddia edilmişti. Milli Genel Kongre, görüşmelerden çekilmemekle birlikte oldu bittiye getirilmek istenmesine karşı kararlı bir duruş sergilemiş bulunuyor. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim