1. HABERLER

  2. HABER

  3. Libya ve Bahreyn’deki Katliamlar Bugün Taksim’de Protesto Edilecek
Libya ve Bahreyn’deki Katliamlar Bugün Taksim’de Protesto Edilecek

Libya ve Bahreyn’deki Katliamlar Bugün Taksim’de Protesto Edilecek

Özgür-Der ve Mazlumder, Libya ve Bahreyn’de yaşanan katliamlarla ilgili bu akşam 19.00’da Taksim Meydanı’nda bir protesto yürüyüşü kararı aldılar.

21 Şubat 2011 Pazartesi 08:47A+A-

Libya'dan, rejimin baskı politikalarına ve 41 yıllık Kaddafi zulümlerine karşı gösterilere polisin ve Kaddafi yanlısı kabilelerin sert müdahalesi sonucu şu ana kadar 200'ün üzerinde göstericinin öldüğü haberleri gelmekte. Libya rejiminin gazete, TV, internet vb. tüm iletişim araçlarını kestiği Libya'da tablonun daha karanlık olduğundan şüphe yok.

Özgür-Der ve Mazlumder, Libya ve Bahreyn'de yaşanan katliamları protesto etmek için Taksim Meydanı'ndan Libya Konsolosluğu'na doğru yürümeye çağırdı:

"Yaşanan ölümlerin ve eylemlerin şiddetle bastırılmasının son bulması, haberleşme özgürlüğünün sağlanması, ölümlerde sorumluluğu olanların bir an evvel yargı önüne çıkarılması, gerekli yasal ve anayasal değişikliklerin yapılması ve halkın özgürlük ve adalet isteklerinin yerine getirilmesi, Libya ve Bahreyn'de yaşanan katliamlara son verilmesi için Taksim'den Libya Konsolosluğu'na yürüyoruz."

Duyarlı herkesin beklendiği yürüyüş için 19.00'da Taksim Meydanı'nda toplanılacak ve oradan Libya Konsolosluğu'na yürünecek.

Tarih: 21 Şubat Pazartesi (BUGÜN)
Saat: 19.00
Yer: Taksim Meydanı

HAKSÖZ-HABER

HABERE YORUM KAT

1 Yorum