1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. MISIR

  4. Laik ve Liberal Muhalifler Durulmuyor
Laik ve Liberal Muhalifler Durulmuyor

Laik ve Liberal Muhalifler Durulmuyor

Mısır'da düzenlenen gösteriler sırasında çıkan olaylarda 126 kişi yaralandı.

A+A-

Mısır Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Ahmed Ömer,  güvenlik güçleri ile göstericiler arasında meydana gelen olaylarda 126 kişinin yaralandığını söyledi. Yaralannalar arasında çok sayıda güvenlik görevlisi de var.

Ömer, Kahire'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı önünde çıkan olaylar sırasında 5, Nil deltasında bulunan El-Garbiyye ilinde göstericiler ile güvenlik güçleri arasında meydana gelen çatışmalarda ise 89 kişinin yaralandığını dile getirdi.

İskenderiye'deki gösterilerde 20 kişinin yaralandığını belirten sözcü, Nil deltasının kuzeyinde yer alan Kefr eş-Şeyh ilinde 7 ve Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin Eş-Şarkiyye ilindeki evinin önünde meydana gelen olaylarda da 5 kişinin yaralandığını belirtti.

 

İskenderiye Cinayet Büro Müdürü Nasır el-Abud AA muhabirine yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin göstericileri polis merkezi önünden uzaklaştırdığını ve olayların büyük ölçüde kontrol altına alındığını ifade etti.

Abud, bazı göstericilerin iki sivil aracı ateşe verdiğini belirterek, "Bunları yapan baltacılardır, başka kimse değil" dedi. 

Rejim Sona Erene Kadar Genel Grev

Tahrir Meydanı'nın ortasında kurulan platformdan, pazar gününden başlamak üzere mevcut rejim sona erene kadar ülkede genel greve gidileceği duyuruldu.

Göstericiler, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile Müslüman Kardeşler Teşkilatı Rehberlik Konseyi Başkanı Muhammed Bedi aleyhine sloganlar attı.

 

HABERE YORUM KAT