Kurtulmuş: Rus Sözcünün Tavrı Acziyetinin Ifadesidir

24.12.2015 18:48
Kurtulmuş: Rus Sözcünün Tavrı Acziyetinin Ifadesidir
Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, "Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsünün Suriye topraklarında hava operasyonu rakamlarını, sınır ihlali rakamları gibi göstermeye kalkması acziyetinin ifadesidir" dedi.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş; bugün bazı basın yayın organlarında yer alan Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov’a ait olduğu ifade edilen haberlere yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsünün düşürülen Rus uçağı hakkındaki iddialarına cevap veren Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş açıklamasında şunları kaydetti:

"Rusya’nın Suriye toprakları içinde gerçekleştirdiği tüm eylemler koalisyon güçleri ve Türkiye tarafından takip edilmektedir.

Basın toplantısında verdiğimiz rakamlar, koalisyon güçlerinin kayıtlarına ve Suriye’deki operasyonlarına ilişkin Rusya’nın yaptığı açıklamalara dayanmaktadır.

Bu aşikar gerçeklere rağmen, Rusya Savunma Bakanlığı sözcüsünün “yavuz hırsız” tavrıyla, Suriye topraklarındaki hava operasyonu rakamlarını, sınır ihlali rakamları gibi göstermeye kalkması acziyetinin ifadesinden başka bir şey değildir.

Bir kere daha açık ve net bir şekilde ifade ediyorum; düşürülen uçak ülkemiz sınırlarını ihlal etmiştir.

Rusya’nın yapması gereken şey gayet basittir; düşürülen uçak konusunda pilotlarının hatasını kabul etmek ve Suriye’de barışın tesisi ve teröre karşı ortak mücadele için, komşusu ve yakın ilişkiler içinde olduğu Türkiye ile işbirliği içinde davranmaktır."

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim