"Kürtler İstikrardan Yana Oy Kullandı"

05.11.2015 12:43
"Kürtler İstikrardan Yana Oy Kullandı"
Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Dışilişkiler Sorumlusu Hemin Hawrami, AK Parti'nin 1 Kasım’da aldığı oyların Kürtlerin istikrardan yana olduğuna dair bir mesaj olduğunu, HDP'nin bu mesajı iyi anlaması gerektiğini belirtti.

Hawrami, AK Parti'nin tek başına iktidar olduğunu hatırlatarak, ”AK Parti'nin aldığı oylar Kürtlerin istikrardan yana olduğuna dair bir mesajdır. HDP'nin bu mesajı iyi anlaması gerekiyor.” dedi.

“Çatışmalar Çözüm Değildir”

Hawrami sözlerine şunları da ekledi: “Kandil'in daha öngörülü hareket etmesi gerekirdi. Çatışmalar çözüm değildir. HDP, siyasî alanda Çözüm Süreci’nin ilerletilmesi ve çatışmaların sona ermesi için politika geliştirmelidir. Ayrıca HDP'nin siyasetini yeniden gözden geçirmesi ve ortak noktalar yakalaması gerekiyor. Öldürmeler ve ölümler hiçbir şekilde çare değildir.”.

“HDP, 7 Haziran’dan Sonra Doğru Bir Politika İzlemedi”

Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Dışilişkiler Sorumlusu Sadi Pire de HDP'nin 7 Haziran'dan sonra doğru bir politika izlemediğini kaydederek, “HDP, 7 Haziran seçimlerinden sonra hükûmet teşkil etmeyle ilgili sağlıklı açıklamalar yapmadı. Bu konudaki tutumları doğru değildi. Çatışmaların başlaması nedeniyle daha önce HDP'ye oy veren halk bu kez AK Parti'ye yöneldi.” dedi.

AA

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim