Kürt ve Türk Milliyetçilikleri Müzakere Edilecek

11.03.2015 14:22
Kürt ve Türk Milliyetçilikleri Müzakere Edilecek
Özgür-Der’in aylık olarak düzenlediği dizi panellerde bu yıl “Değişim, Tekâmül ve Kırılmalar Karşısında İslamcılık” üst başlığıyla çeşitli konular tartışılmaya devam ediyor.

HAKSÖZ-HABER

Sahih bir kimlik ve mücadele perspektifi noktasında ortaya çıkan olumsuzlukların nelerden kaynaklandığını ve ne tür tezahürlerle karşımıza çıktığını tartışmayı arzu eden Özgür-Der, aylık panellerinin altıncısında “Kürt ve Türk Milliyetçiliğinden Etkilenmeler”  konusunu masaya yatırıyor.

Panelde, “İslamcılığın kadim imtihanı milliyetçilik meselesinde gelinen nokta ne ifade ediyor? İslamcılığın yeni bir imtihan alanı olarak Kürt milliyetçiliğine yaklaşım nasıl olmalıdır? Geç dönem milliyetçiliği olan Kürt milliyetçiliğinin tezleri kimleri, nasıl etkilemektedir? Milliyetçi yönelim, hedef ve idealler noktasında İslamcılık üzerinde ne tür etkiler göstermektedir?” soruları müzakere edilecek.

Mehmet Alagöz’ün yöneteceği, Serdar Bülent Yılmaz ve Yılmaz Çakır’ın konuşmacı olduğu program 11 Mart Çarşamba günü yapılacak. Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde yapılacak panel, saat 20.00’de başlayacak.

Tarih: 11 Mart 2015 Çarşamba

Saat: 20.00

Yer: Ali Emiri Kültür Merkezi Nikah Salonu (Fatih)

aylik-panel.jpg

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim