1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Kurşunlu Cami'den Yükselen Alevler Unutulmayacak"
"Kurşunlu Cami'den Yükselen Alevler Unutulmayacak"

"Kurşunlu Cami'den Yükselen Alevler Unutulmayacak"

Diyanet İşler Başkanı Görmez, "Terörün olduğu bölgedeki 29 camide 1 aydır müminlerin secdeye kapanamıyor oluşu, insanlarımızın ibadet etmekten mahrum edilmesi, bizim için üzüntü kaynağıdır" dedi.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, şiddet olaylarının yaşandığı bölgedeki 29 camide 1 aydır ibadet edilememesinden duyduğu üzüntüyü dile getirerek "Bu ülkede yaşayan müminler, Kurşunlu Camisi'nden yükselen alevleri hiçbir zaman unutmaz ve unutmayacaktır, bunun bilinmesi gerekir" dedi.

Gaziantep'te yeni camilerin açılışını yaparken özellikle Diyarbakır ve Mardin'den üzücü haberler aldıklarına işaret eden Görmez, "Camiler, bizim özgürlük mekanlarımız ve bağımsızlığımızın, istiklalimizin sembolüdür. Yeryüzünde camiyi İstiklal Marşı'na yerleştirmiş bir milletiz ancak terörün olduğu bölgedeki 29 camide 1 aydır müminlerin secdeye kapanamıyor oluşu, insanlarımızın ibadet etmekten dahi mahrum bırakılıyor olması, bizim için üzüntü kaynağıdır. Bu ülkede yaşayan müminler, Kurşunlu Camisi'nden yükselen alevleri hiçbir zaman unutmaz ve unutmayacaktır, bunun bilinmesi gerekir" diye konuştu.

Güneydoğu'daki PKK saldırılarına değinen Görmez, "Bilhassa kendi milletine, devletine, ülkesine, halkına hendekler veya çukurlar kazarak, yanlışlık içerisinde olan tüm gençleri ve insanları bir an önce aklıselime davet ediyorum" dedi.

AA

HABERE YORUM KAT