'Kurbansız Kurban İbadeti' Afişleri Toplatıldı

06.11.2010 10:54
Kurbansız Kurban İbadeti Afişleri Toplatıldı
Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) İzmir Şubesi'nin, şehrin muhtelif yerlerine astığı 'kurbansız bayram bağışı' yapmaya çağıran afişler tepkiler üzerine toplatıldı.

Afişlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin logosunun kullanılması ve vakıf yöneticilerinin de belediyenin izniyle astıklarını söylemesi üzerine harekete geçen yetkililer, bütün afişleri toplattı. Konu hakkında yazılı bir açıklama yapan Büyükşehir Belediyesi, 'kurban' ya da 'bayram bağışı' adı altında herhangi bir organizasyonun içinde bulunmadıklarını bildirdi. LÖSEV'in, afiş ve pankartları Büyükşehir Belediyesi'nin bilgisi dışında hazırladığı belirtilen açıklamada şöyle denildi:

"Sayın Aziz Kocaoğlu yönetimindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar hiçbir kişi, kurum ya da kuruluştan 'tek bir kuruş' bağış almadığı gibi böylesine hassas bir konuda herhangi bir yönlendirmede de asla bulunmamıştır. Bir vakıf tarafından 'bağış ya da yardım' adı altında yürütülen faaliyetlerle belediyemizin uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır. Söz konusu afiş ve pankartlar, zabıta ekiplerimiz tarafından toplatılmaktadır."

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim