1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Kurban Bayramında PKK ve FETÖ İltisaklı Belediyelerde Dönüşüm Beklentisi
Kurban Bayramında PKK ve FETÖ İltisaklı Belediyelerde Dönüşüm Beklentisi

Kurban Bayramında PKK ve FETÖ İltisaklı Belediyelerde Dönüşüm Beklentisi

PKK iltisaklı HDP/BDP Bölge’de 102 belediye kazanmasına rağmen hizmet temelinde halkla bütünleşen şeffaf bir yönetim yerine, kimliği öne çıkartan infaz eksenli derin devlet tarzı bir yapılanma içine girdi.

A+A-

Hamza Türkmen’in Analizi:

Bugün Kurban bayramı veya Hacc günü.  Kurbanı Haccdan, Haccı da Rabbimizin üzerimizdeki hakkından (3/97) ayıramayız.

Hacc müminler için adanmışlığın, kulluğun ve dayanışmanın tarihsel sürekliliği. Kurban ise toplumsal duyarlılığımızın, dayanışma ruhumuzun ve Rabbimize adanışımızın ibadi sembolü.

Bayram öncesinde birçok yakınımızdan bayram mesajları aldık. Onlardan birisi de Lütfi Çifçi’nin. “Ancak ümmetin dertleriyle dertlenenler, bu tarihsel sürekliliğin bir öznesi ve adanışın sembolü olabilirler” diyor. Tabii ki bu bilinçte olan veya bu bilince yönelen, yöneltme talebine kulak kabartan, kabartacak olan tüm iman edenlerin bayramı mübarek olsun.

Allah günleri insanlar arasında döndürüyor. Neşeli ve imkanlı günlerimiz de olabilir; acılı, korkulu, yoksul, hatta ekinlerimizden, canlarımızdan eksilmeler de. Önemli olan acılı günümüzde de neşeli günümüzde de hayat imtihanımızı unutmamaktır; şeytan ve şaytanlaşma hamleleri var olduğu sürece -ki kıyamete kadar olacak- sabretmekten/direnmekten ve vahyi ölçülerin gösterdiği istikametten vazgeçmemektir.

Bayram ziyaretlerimizde ve bayramlaşma toplantılarımızda ümmetin maslahatı açısından en fazla konuşulacak konulardan birisi de büyük bir ihtimalle Çözüm Sürecinin nereye gideceği, PKK-FETÖ bağlantıları ve HDP-BDP’nin, AK Parti’nin ve MHP’nin el konulan 28 belediyesi hakkında olacaktır.

Türkiyeliler ve Türkiyeli Müslümanlar olarak hepimiz bir ulus devlet sistemi içinde yaşıyoruz.

Yazının Devamı >>>