1. HABERLER

  2. HABER

  3. Kur'an Kursunda Dinleme Cihazları Bulundu
Kur'an Kursunda Dinleme Cihazları Bulundu

Kur'an Kursunda Dinleme Cihazları Bulundu

Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde Takva Eğitim ve Okuma Salonu'nun sorumlularından Nihat Turan, elektrik tesisatına polisin yerleştirdiğini öne sürdüğü dinleme cihazı bulunduklarını söyledi.

A+A-

Diyarbakır'ın Merkez Bağlar ilçesinin Bayındırlık mahallesinde bulunan ve çocuklara ve gençlere kuran kursu ile dini konularda ders verilen Takva Eğitim ve Okuma Salonu'nun elektrik buatlarına konulan sim kartlı ortam dinleme cihazları bulundu.

Hiç bir gizli faaliyetleri olmadığını, okuma salonunun herkese açık olduğunu belirten Nihat Turan, hiç bir gruba ve cemaate bağlı olmadıklarını söyledi. Okuma salonuna gelenlere sadece Kuran öğretim sünneti anlattıklarını belirten Turan, dileme cihazı bulunmasıyla ilgili de şunları söyledi:

"Elektrik buatlarında bulduğumuz ses dinleme cihazlarında, faturalı bir hatta ait olan sim kart vardı. Biz kendi imkanlarımızla yaptığımız araştırmada bu hattın Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Harekat Daire Başkanlığı'na ait olduğunu belgeleriyle ortaya çıkardık. Tam 6 aydır bu hattın faturası Terörle Mücadele Harekat Daire Başkanlığı tarafından ödeniyor. Bu sim kartlar Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Dairesi'ne gönderilmiş, orası da bizi dinlemede kullanmış."

SİM KART EMNİYET'E AİT

"Bizim herhangi bir gizli saklı çalışmamız yok. Bu okuma salonu herkese açık durumda, inancımızı açık bir şekilde söylüyoruz zaten. Biz bu sistemin Kuran ve sünnete ters olan hiç bir kanunu kabul etmiyoruz. Biz demokrasi denen puttan helvayı kabul etmiyoruz. O Puttan helvayı kendileri yesinler. Eğerki bize siz niye Allah'ın şeraitini istiyorsunuz diye tepki geliyorsa öncelikle Diyanetin bastığı Kuran-ı Kerimleri kaldırmaları lazım. Yine diyanet tarafından bana gönderilen ve Allah tarafından bana uymam için emredilen Kuran-ı önüme bırakıyorsun ardından da Allah'ın şeriatını isteyemezsin diyorsun. Ben Allah'ın şeriatını istiyorum. Okuma salonumuzda sadece biz Kuran ve sünneti anlatıyoruz. Elektrik buatlarında bulduğumuz ses dinleme cihazlarında faturalı bir hatta ait olan sim kart vardı. Biz kendi imkanlarımızla yaptığımız araştırmada bu hattın Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Harekat Daire Başkanlığı'na ait olduğunu belgeleriyle ortaya çıkardık. Tam 6 aydır bu hattın faturası Terörle Mücadele Harekat Daire Başkanlığı tarafından ödeniyor. Bu sim kartlar Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele dairesine gönderilmiş orası da bizim dinlemede kullanmış" dedi.

 

KARIŞIKLIK ÇIKARMAK İSTİYORLAR

Kendilerinin hiç bir gruba ve cemaate bağlılığı bulunmadığını dile getiren Nihat Turan, "Biz Allah'a, Kuran'a ve Sünnete bağlıyız. Biz Allah'ın şeriatının yeryüzünde hakim olması için çalışan gençleriz. Daha öncede polis tarafından içimize sızdırılan bir ajan tespit ettik. Burası herkese açık bir yerdir. Bunu zaten poliste biliyor. Polisin sızdırdığı ajan bizi bir süre sonra kendisi bize polis ajanı olduğunu söyledi.

Bölgemizi karıştırmak için bu tür girişimlerde bulunuluyor. Bir yandan barış sürecinden bahs ediyorlar diğer taraftan ise tek Türkiyelerinden, tek cemaatlerinden, tek bayraklarından bahs ediyorlar. Kürtleri Türklere, Türkleri de Kürt halkına karşı tahrik etmeye çalışıyorlar. Bir taraftan barış sürecinden bahs ediyorlar diğer taraftan ise televizyonlarındaki dizilerle barışmak istedikleri kesimi rencide ediyorlar" dedi.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum