Kudüs’ün Sembol İsimleri İstanbul’a Geliyor

05.10.2011 08:06
Kudüs’ün Sembol İsimleri İstanbul’a Geliyor
Filistin’in 3 önemli ismi, Şeyh Raid Salah, İkrime Sabri ve Kemal Hatip İstanbul’a geliyor.

Mescid-i Aksa Muhafızı Şeyh Raid Salah, Kudüs Müftüsü İkrime Sabri ve Yardımcısı Kemal Hatip 8 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 16.30’da Feshane’de bir konferans verecekler.

Mescid-i Aksa Muhafızı Şeyh Raid Salah, Kudüs Müftüsü İkrime Sabri ve Yardımcısı Kemal Hatip 8 Ekim 2011 Cumartesi günü saat 16.30’da İstanbul’da Feshane Kültür ve Sanat Merkezi’nde bir konferans verecekler. 

Kudüs ve Civarındaki Osmanlı Eserlerini Koruma ve Yaşatma Derneği MİRASIMIZ-DER tarafından organize edilen “Mirasımız Tehlikede” konulu etkinlik halka açık olacak. Konferansa çok sayıda insanın katılımı bekleniyor.

İsrail’in bir süre cezaevinde tuttuğu Raid Salah, en son İngiltere’de gözaltına alınmıştı. Halen tutuksuz yargılanan Salah’ın İngiltere yönetiminin engellememesi durumunda 8 Ekim’de İstanbul’da olması bekleniyor.

İkrime Sabri ve Yardımcısı Kemal Hatip de Kudüs’te yaşıyor. İkili konuşmalarında Kudüs ve Filistin’de yaşananları anlatacaklar.

Etkinliği organize eden MİRASIMIZ-DER Başkanı Muhammed Demirci, “Kudüs’te hem Filistinlilerin yaşadıkları hak ihlallerini hem de yıkılmak üzere olan İslam eserlerini gündeme getirmek için Mirasımız Tehlikede programlarının üçüncüsünü düzenliyoruz. Programa bütün halkımız davetlidir” dedi.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim