1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kudüs'ün Güneyinde Yeni Bir Bıçaklama Eylemi
Kudüs'ün Güneyinde Yeni Bir Bıçaklama Eylemi

Kudüs'ün Güneyinde Yeni Bir Bıçaklama Eylemi

Bu akşam Kudüs ve Beytlahim'in güneyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında üç Yahudi yerleşimcinin bıçaklı saldırıya uğradı bildirildi.

A+A-

Bu akşam (10 Kasım Pazartesi) Kudüs ve Beytlahim'in güneyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında üç Yahudi yerleşimcinin bıçaklı saldırıya uğradığı, saldırıda yerleşimci bir kadının öldüğü ve iki yerleşimcinin de yaralandığı bildirildi.

Yediot Ahranot gazetesi üç Yahudi yerleşimcinin bıçaklı saldırıya uğradığını ve ikisinin durumunun ağır olduğunu belirtti.

İşgal ordusu radyosu ise ilk belirlemelere göre eylemi gerçekleştiren kişinin öldürüldüğünü kaydederek, eylemin üç ay önce üç yerleşimcinin esir alındığı bölgede gerçekleştirildiğini söyledi.

İşgal polisi, Filistinli eylemcinin aracıyla yerleşimcilere çarptığını ve daha sonra aracından inen eylemcinin yerleşimcileri bıçakladığını ifade etti.

Bugün öğle saatlerinde de Nablus vilayetine bağlı Asker Kampı sakinlerinden 18 yaşındaki Nureddin Ebu Haşiye Tel Aviv kentinde gerçekleştirdiği eylemde bir işgal askerini ağır yaralamıştı.

FİEM

HABERE YORUM KAT

1 Yorum