Kudüs'ün Güneyinde Yeni Bir Bıçaklama Eylemi

10.11.2014 19:33
Kudüs'ün Güneyinde Yeni Bir Bıçaklama Eylemi
Bu akşam Kudüs ve Beytlahim'in güneyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında üç Yahudi yerleşimcinin bıçaklı saldırıya uğradı bildirildi.

Bu akşam (10 Kasım Pazartesi) Kudüs ve Beytlahim'in güneyindeki Gush Etzion Yahudi Yerleşkesi yakınlarında üç Yahudi yerleşimcinin bıçaklı saldırıya uğradığı, saldırıda yerleşimci bir kadının öldüğü ve iki yerleşimcinin de yaralandığı bildirildi.

Yediot Ahranot gazetesi üç Yahudi yerleşimcinin bıçaklı saldırıya uğradığını ve ikisinin durumunun ağır olduğunu belirtti.

İşgal ordusu radyosu ise ilk belirlemelere göre eylemi gerçekleştiren kişinin öldürüldüğünü kaydederek, eylemin üç ay önce üç yerleşimcinin esir alındığı bölgede gerçekleştirildiğini söyledi.

İşgal polisi, Filistinli eylemcinin aracıyla yerleşimcilere çarptığını ve daha sonra aracından inen eylemcinin yerleşimcileri bıçakladığını ifade etti.

Bugün öğle saatlerinde de Nablus vilayetine bağlı Asker Kampı sakinlerinden 18 yaşındaki Nureddin Ebu Haşiye Tel Aviv kentinde gerçekleştirdiği eylemde bir işgal askerini ağır yaralamıştı.

FİEM

 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim