1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Kudüs’ü Kurtarma Cuması"na Davet
"Kudüs’ü Kurtarma Cuması"na Davet

"Kudüs’ü Kurtarma Cuması"na Davet

22 Kasım Cuma günü Fatih Camii’nde "Kudüsü Kurtarma Cuması" etkinliği yapılacak…

A+A-

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf KARDAVİ'nin çağrısı ve R4BİA'nın 100. Günü dolayısıyla 22 Kasım Cuma "Kudüsü Kurtarma Cuması" ilan edildi.

Dünya Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf KARDAVİ'nin çağrısı ve R4BİA'nın 100. Günü dolayısıyla 22 Kasım Cuma günü dünyadaki tüm camiilerde "Mescid-i AKSA Kurtarma Cuması" duaları ve basın açıklamaları yapılacak.

R4BİA Platformu öncülüğünde Kudüs Dayanışma Derneği desteğiyle AKSA Platformu'nun organizesiyle yapılacak olan "Kudüsü Kurtarma Cuması" istanbul'da Fatih Camiinde Ankara'da ise Kocatepe Camiinde yapılacak. Konuyla ilgili bir açıklama yapan R4BİA Platformu bileşenlerinden olan Kudüs Dayanışma Derneği Başkanvekili ve AKSA Platformu Genel Koordinatörü Âdem Çevik; "Müslümanların zilletten kurtulması için; ilk Kıblemiz Mescid-i AKSA'nın siyonizmin işgalinden kurtarılması gerekmektedir. Kudüs'ü/Mescidi AKSA'yı kurtarmanın birinci yolu ise Suriye ve Mısır'da insanlığa karşı suç işleyen siyonizme hizmet eden diktatörleri ve işbirlikçilerini yıkmak ile mümkündür. Bütün camiiler Kabe'nin ve Mescid-i AKSA'nın şubeleridir. Diyanet konuyla ilgili hutbe ve vaazlara konuyu gündemleştirilmelidir. Bu haftaki Cuma Duasında da Filistin, Suriye, Mısır başta olmak üzere Türkistan, Özbekistan, Çeçenistan, Arakan v.b. ülkelerdeki zulümlerin de son bulması niyazında bulunacağız. Hicret ayı Muharremde de etkinliklerle Mescid-i AKSA'yı gündemden düşürmemeliyiz. Receb ve Ramazan ayının 27. günlerini AKSA Günü son haftalarını da Dünya Mescid-i AKSA Haftası ilan ediyoruz." dedi.

22 Kasım 2013 Cuma Saat:12
Fatih Camii

Kudüs Dayanışma Derneği
AKSA Platformu, Bilad-i ŞAM Platformu

HABERE YORUM KAT