1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kudüs'te Yeni İntifadanın Ayak Sesleri
Kudüs'te Yeni İntifadanın Ayak Sesleri

Kudüs'te Yeni İntifadanın Ayak Sesleri

İsrail işgal güçlerinin Mescid-i Aksa'yı basmasına tepkiler büyüyor. Kudüs'te bir Filistinli aracını İsraillilerin üzerine sürdü. Olayda sekiz kişi yaralandı. Filistinli ise İsrail işgal güçleri tarafından katledildi.

A+A-

Kudüs'te İsraillilerin üzerine aracını sürdüğü iddia edilen bir Filistinli, polis tarafından vurularak katledildi. 

Mescid-i Aksa'da sabah yaşanan gerginlikler sona ermeden, Doğu Kudüs'te Filistin ile İsrail arasında 1967 savaşındaki yeşil hat olarak adlandırılan 1 nolu anayolda, bir Filistinlinin aracını İsrailli yayaların üzerine sürdüğü iddia edildi. Olay yerine gelen polis, aracın sürücüsünü infaz etti.

Filistinli sürücünün adı İbrahim El Akri olarak açıklandı.

Siyonist İsrail Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü Micky Rosenfeld olay yerinde "Olayın bir terör saldırısı olduğundan şüpheleniyoruz. Olayda aracın Filistinli sürücüsü vuruldu, 14 İsrailli de aracın çarpması sonucu yaralandı" dedi.

İsrail basını ise yaralılardan ikisinin ağır olduğunu ve birinin öldüğünü duyurdu.

Mescid-i Aksa'nın dışında ve eski çarşı civarında ise protestolar sürüyor. Al Jazeera muhabiri, Kudüs’te yaşayan Filistinlilerin, baskın sonrası yardım ve Mescid-i Aksa’da toplanma çağrısı yaptıklarını duyurmuştu.

Mısır, Refah kapısından giriş çıkışları kapatırken, Gazze semalarında İsrail savaş uçakları uçuyor.

Kassam Tugayları'ndan ise 'Siyonist rejimle tarih boyunca yaşanmayan bir savaşa giriyoruz' açıklaması geldi. Kassam Tugayları, arabalı eylemde iki İsraillinin öldüğünü de duyurdu.

 

HABERE YORUM KAT