1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kudüs’te Yapılan Feda Eyleminde 12 Kişi Yaralandı
Kudüs’te Yapılan Feda Eyleminde 12 Kişi Yaralandı

Kudüs’te Yapılan Feda Eyleminde 12 Kişi Yaralandı

Kudüs şehrinde düzenlenen araçlı eylemde üçü ağır 12 kişi yaralanırken, eylem bölgesinde bulunan polislerin ateş açması soncu da eylemi yapan Filistinli ağır yaralandı.

A+A-

Siyonist işgal rejimindeki haber siteleriyle televizyonların verdiği habere göre işgal altındaki Kudüs şehrinde düzenlenen araçlı eylemde üçü ağır 12 kişi yaralanırken, eylem bölgesinde bulunan polislerin ateş açması soncu da eylemi yapan Filistinli ağır yaralandı.

Haberi veren işgal rejimindeki Kanal-10 televizyonu, aracıyla otobüs durağına dalan bir Filistinlinin 9 kişiyi yaraladığını, eylemden sonra bölgeye çok sayıda ambulansın geldiğini ve yaralıları hastanelere kaldırdıklarını belirtti.

Kanal-10 televizyonu verdiği haberde ayrıca, durakta bulunan polislerin ateş açması sonucu aracıyla eylem yapan Filistinlinin de ağır yaralandığını ifade etti.

Haberi veren 0404 sitesi ise, Kudüs’ün batısında yer alan ana duraklardan birine aracıyla dalan Filistinli gencin 12 yerleşimcinin yaralanmasına neden olduğunu, olay yerinde bulunan polislerin ateş açması sonucu da eylemcinin yaralandığını belirterek, yaralananlardan bazılarının durumunun ağır olduğunu kaydetti.

Görgü şahitlerinin verdiği bilgiye göre bölgeye gelen ambulanslarla sağlık ekipleri yaralı Siyonistlere müdahale edip hastanelere kaldırırken, ağır yaralanan Filistinli genç ise herkesin gözü önünde kan kaybederek şehit oldu. 

HABERE YORUM KAT