1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kudüs'te İşgal Güçleriyle Çatışan Filistinli 19 Genç Yaralandı
Kudüs'te İşgal Güçleriyle Çatışan Filistinli 19 Genç Yaralandı

Kudüs'te İşgal Güçleriyle Çatışan Filistinli 19 Genç Yaralandı

Kudüs'ün doğusundaki El-Ayzeriyye beldesinde bu akşam Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında yaşanan çatışmalarda 19 gencin yaralandığı ifade edildi.

A+A-

Kudüs'ün doğusundaki El-Ayzeriyye beldesinde bu akşam (9 Mayıs Pazartesi) Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında yaşanan çatışmalarda 19 gencin yaralandığı ifade edildi.

Quds Press Haber Ajansı'na göre çatışmalar öğle saatlerinde başladı ve saatlerce devam etti. İşgal güçleriyle Filistinli gençler arasında vur kaç şeklinde çatışmaların yaşandığı ve çok sayıda gencin bu sırada yaralandığı kaydedildi.

Filistinli gençlerin işgal askerlerine taşlarla ve molotof kokteylleriyle saldırdığı, işgal askerlerinin de gençlerin üzerine yoğun bir şekilde göz yaşartıcı bomba ve plastik mermi attığı bildirildi.

Filistin Kızılay Derneği, çatışmalar sırasında iki gencin işgal askerlerinin attığı plastik mermilerle yaralandığını, diğerlerinin ise işgal güçlerince atılan göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiklerini açıkladı. Yaralıların tedavilerinin olay yerinde yapıldığı ifade edildi.

FİEM

HABERE YORUM KAT