1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kudüs'te Bir Yahudi Yerleşimci Öldürüldü, İkisi Yaralandı
Kudüs'te Bir Yahudi Yerleşimci Öldürüldü, İkisi Yaralandı

Kudüs'te Bir Yahudi Yerleşimci Öldürüldü, İkisi Yaralandı

Kudüs'teki Şufat Mülteci Kampı yakınlarında bulunan Pisgat Ze'ev bölgesinde Yahudi yerleşimcilere ait bir otobüsün içinde iki Filistinli gencin gerçekleştirdiği bıçaklama eyleminde ağır yaralanan Yahudi yerleşimcinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

A+A-

Siyonist işgal rejimi medyası, Kudüs'teki Şufat Mülteci Kampı yakınlarında bulunan Pisgat Ze'ev bölgesinde Yahudi yerleşimcilere ait bir otobüsün içinde iki Filistinli gencin gerçekleştirdiği bıçaklama eyleminde ağır yaralanan Yahudi yerleşimcinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

İşgal medyasında yer alan haberlere göre, eylemde üç Yahudi yerleşimci yaralandı. Yaralılardan birinin daha sonra hayatını kaybettiği, hastaneye kaldırılan diğer ikisinden birinin daha durumunun ağır olduğu ifade edildi.

Eylemi gerçekleştiren Filistinli gençlerin 14 ve 15 yaşlarındaki Ahmed ve Muhammed Munasıra oldukları, Kudüs'e bağlı Şufat Mülteci Kampı sakinlerinden olan gençlerin işgalcilerce şehit edildikleri belirtildi.

Görgü tanıkları, bölgeye çok sayıda ambulansın sevk edildiğini ve işgal güçlerinin olay yerini kuşatma altına aldığını söyledi. Bu arada, yaralı sayısının daha çok olabileceği ve işgal yönetiminin yaralı sayısını saklayabileceği yorumları yapıldı.

Filistinli iki gencin gerçekleştirdiği bu eylemin bu sabahtan itibaren gerçekleştirilen üçüncü bıçaklama eylemi olduğu kaydedildi.

HABERE YORUM KAT