1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kudüs'te Bir Filistinlinin Cesedi Bulundu
Kudüs'te Bir Filistinlinin Cesedi Bulundu

Kudüs'te Bir Filistinlinin Cesedi Bulundu

Kudüs'te, bir Filistinli otobüs içinde asılı halde bulundu.

A+A-

Kudüs'te, İsrailli bir otobüs firmasında şoför olarak çalışan bir Filistinlinin, araçta boynundan asılmış halde cesedi bulundu.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Filistinli Hasan Yusuf er-Ramuni (32), Kudüs'te şoförlüğünü yaptığı bir otobüsün içinde ölü bulundu. Boynundaki iple otobüsün içinde asılı halde bulunan Ramuni'nin cesedi otopsi yapılmak üzere Hedasa Hastanesi morguna gönderildi.

İsrail polisinin kısa sürede olayı ''intihar'' olarak adlandırması, hastane önünde toplanan Ramuni'nin aile bireyleri ve meslektaşlarının tepkisine neden oldu, gerginlik yaşandı.

Ramuni'nin, Filistin medyasında yayınlanan fotoğraflarında yüz, sırt ve ayak kısmında morlukların olduğu ileri sürüldü.

İSRAİL POLİSİ İLE FİLİSTİNLİLER ARASINDA ÇATIŞMALAR ÇIKTI

Kudüs'te, bir Filistinlinin şoför olarak çalıştığı otobüste cesedinin bulunmasının ardından, Doğu Kudüs'ün et-Turra, el-Ayzeriyye, Ebu Dis ve Ras el-Amud bölgelerinde, İsrail polisi ile Filistinliler arasında çatışmalar çıktığı belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Filistinli Hasan Yusuf er-Ramuni'nin (32), Kudüs'te şoförlüğünü yaptığı İsrailli bir otobüs firmasına ait araçta ölü bulunmasından sonra, Kudüs'ün çeşitli bölgelerinde toplanan Filistinliler ile İsrail polisinin arasında çatışmalar çıktı. İsrail polisinin, Filistinlilere karşı plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz kullandığı aktarıldı.

Öte yandan, Fetih, Hamas, Filistin Kurtuluş Halk Cephesi ve Filistin Demokratik Kurtuluş Cephesi'nin, Yahudi yerleşimcileri sorumlu tuttukları olaya tepki amacıyla bugün genel grev yapma kararı aldıkları açıklandı.

Kudüs'te, İsrailli bir otobüs firmasında şoför olarak çalışan Filistinli Hasan Yusuf er-Ramuni, dün otobüste boynundan asılmış halde ölü bulunmuştu. İsrail polisinin kısa sürede olayı ''intihar'' olarak adlandırması tepkilere neden olmuş, Ramuni'nin Filistin medyasında yayınlanan fotoğraflarında yüz, sırt ve ayak kısmında morlukların olduğu ileri sürülmüştü.

AA

HABERE YORUM KAT