1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kudüs'te 12 Kişi İşgalci Silahıyla Gözlerini Kaybetti
Kudüs'te 12 Kişi İşgalci Silahıyla Gözlerini Kaybetti

Kudüs'te 12 Kişi İşgalci Silahıyla Gözlerini Kaybetti

Vatandaşlık Hukuku Derneği, biri daha 6 yaşında olan 7’si çocuk 12 Kudüslünün işgal askerlerinin kullandığı mermi ile gözlerini kaybettiğini belirtti.

A+A-

1948 yılında işgal edilmiş Filistin topraklarında faaliyet gösteren Vatandaşlık Hukuku Derneği, biri daha 6 yaşında olan 7’si çocuk 12 Kudüslünün işgal askerlerinin bir yıldan beri kullandığı ve “siyah sünger mermi” ismini verdiği mermi ile gözlerini kaybettiğini belirtti.

Vatandaşlık Hukuku Derneği konuyla ilgili olarak bugün (14 Temmuz Salı) basın açıklaması yaptı. Filistin Enformasyon Merkezi’ne de ulaşan açıklamada “En son kurban Kudüs’ün Re’su Hamis Mahallesinden Filistinli vatandaş Nafiz Demiri (55) oldu. Nafiz Demiri evvelki gün işgal güçlerinin attığı yeni mermilerden biri sebebiyle gözünü kaybetti, burnu kırıldı ve yüzü yaralandı” ifadelerine yer verildi.

Konuyla ilgili yayınlanan görüntüde Demiri işgal güçlerinin sıktığı gazlardan ve attığı mermilerden korunmak için bir dükkâna girmeye çalışırken mermilerden bir tanesi kendisine isabet edip yaralıyor.

“Siyah Sünger” olarak adlandırılan mermi türünün plastik mermilerden daha tehlikeli olduğuna söyleyen uzmanlar, merminin bedende ağır hasarlara neden olduğuna dikkat çekiyorlar. 

Filistin Enformasyon Merkezi

HABERE YORUM KAT