1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Kudüs'e Yürüyüş Ümmeti Ayağa Kaldıracak"
Kudüse Yürüyüş Ümmeti Ayağa Kaldıracak

"Kudüs'e Yürüyüş Ümmeti Ayağa Kaldıracak"

Peyravi, bugün eş zamanlı olarak dünyanın dört bir yanında yapılacan Kudüs'e Küresel Yürüyüş eylemlerini yorumladı.

07 Haziran 2013 Cuma 18:39A+A-

“Kudüs’e Küresel Yürüyüş” resmi sözcüsü Zahir Peyravi, yürüyüşle Kudüs’ün kırmızı çizgi olduğu dolayısıyla burada yaşayan halka karşı sürdürülen etnik temizliği sözlü kınamalarla geçiştirmenin mümkün olmadığı mesajını vermek istediklerini söyledi.

Filistin Enformasyon Merkezi’nin yürüyüşle ilgili kendisiyle yaptığı röportajda önemli mesajlar veren Peyravi “Dünyadaki hükümetler Kudüs’ü korumak ve Yahudileşmesini engellemek konusunda aciz kalmışsa, dünya halkları buna sessiz kalmayacak, işgalciye baskı kurmak için pratik adımlar atacağını, halkların bir şeyler yapabileceğini gösterecektir” dedi.

Yürüyüşün özellikle Batı Yaka’da zorluk yaşadığını, Fetih hareketinin ilgisiz kaldığını belirterek, buradaki birçok şahsın daha sonra takip ve tutuklanmaya maruz kalabileceği korkusuyla yürüyüşe katılmak istemediğini belirtti.

Yürüyüş sözcüsü Peyravi yaptığı açıklamada bütün grupların Kudüs etrafında birleşmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Kudüs onları birleştirmeyecekse başka hangi dava onları birleştirecek?” ifadesini kullandı.

Elli ülkeden yüzlerce insanın katılacağı Kudüs’e Küresel Yürüyüş eyleminin, bugün eş zamanlı olarak dünyanın dört bir yanında yapılması planlanıyor. Arap ülkelerindeki eylemciler Kudüs’e en yakın noktaya gelmeye çalışırken, Avrupa ve uzak ülkelerde ise işgal rejiminin konsolosluğunun bulunduğu bölgelerde eylem yapılacak.

HABERE YORUM KAT