Kudüs ve Çevresinde 800 Kişi Tutuklandı

14.09.2014 02:57
Kudüs ve Çevresinde 800 Kişi Tutuklandı
Filistinli çocuk Ebu Hudayr’ın şehit edilmesinden sonra Siyonistler 800 kişiyi tutukladı. İşgal güçleri yaşlarının küçüklüğüne aldırmadan çocukları dahi gözaltına alıyor.

Filistin Esir Kulübü’nün Kudüs şubesi başkanı Nasır Kavs, Filistinli çocuk Muhammed Ebu Hudayr’ın kaçırılıp öldürülmesinden şimdiye kadar 200’ü çocuk 800 Filistinlinin tutuklandığını belirtti.

Filistin Enformasyon Merkezinin yayınladığı açıklamada Filistinli çocuk Ebu Hudayr’ın şehit edilmesiyle tutuklamaların arttığına dikkat çeken Kavs, Gazze savaşının da tutuklamaları tetiklediğini, tutuklamaların özellikle Kudüs’ün eski bölümüyle, Silvan, Et-Tur, Es-Savane, Vad’il-Cuz beldelerinde yaşandığını ifade etti.

Filistin Enformasyon Merkezine bilgi veren Esir Kulubü Başkanı Kavs, işgal güçlerinin baskınlar esnasında evlerde terör estirdiklerini ve eşyaları kırdıklarını hatırlattı.

En yoğun tutuklamaların bir ay önce yaşandığını, sadece bir gecede 110 kişinin tutuklanıp zindana atıldığını, Kadir gecesinde de onlarca kişinin tutuklandığını belirten kulüp başkanı, tutuklananların işgal güçlerine taş ve molotof atma, havai fişek kullanma suçlamasıyla mahkemeye çıkarıldıklarını söyledi. 

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim