1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'deki Gösterilerde 92 Filistinli Yaralandı
Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'deki Gösterilerde 92 Filistinli Yaralandı

Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'deki Gösterilerde 92 Filistinli Yaralandı

​​​​​​​ABD'nin Kudüs'ü "Siyonist İsrail'in başkenti" olarak tanıma kararının protesto edildiği işgal altındaki Doğu Kudüs, Batı Şeria ve Gazze'de İşgalci İsrail güçleriyle Filistinliler arasında çıkan olaylarda 92 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

10 Aralık 2017 Pazar 04:50A+A-

Filistin Kızılayı'ndan yapılan açıklamada, Doğu Kudüs'ün Selahaddin Caddesi'nde 12, Batı Şeria'nın Ramallah, Beytullahim ile Tulkerim kentlerinde 48, İsrail ablukası altındaki Gazze sınırında ise 32 Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Siyonist İsrail ordusundan yapılan açıklamada, işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze sınırında İsrail güçleri ile Filistinliler arasında 20 noktada çatışma çıktığı ifade edildi.

Yaklaşık 600 Filistinlinin Batı Şeria'daki çatışma noktalarında Siyonist İsrail askerlerine taş attığı ve araç lastiklerini ateşe verdikleri belirtilen açıklamada, Gazze sınırındaki gösterilerde ise Siyonist İsrail askerleri ile yaklaşık 450 Filistinli arasında olaylar yaşandığı aktarıldı.

Siyonist İsrail polisinden işgal altındaki Doğu Kudüs'teki olaylara ilişkin yapılan açıklamada ise 6 Filistinlinin gözaltına alındığı, olaylarda iki İsrail polisinin de hafif şekilde yaralandığı belirtildi.

kudus-protesto1.jpg

kudus-protesto2.jpg

kudus-protesto3.jpg

kudus-protesto4.jpg

HABERE YORUM KAT