"Kozmik Oda" Savcısına İnceleme Kararı

19.03.2015 14:13
"Kozmik Oda" Savcısına İnceleme Kararı
HSYK 3. Dairesi, Kozmik Oda soruşturmasını yürüten savcı Mustafa Bilgili ile Kozmik Oda'da arama kararı veren Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi üyeleri hakkında inceleme başlatıldı.

HSYK 3. Dairesi, Kozmik Oda soruşturmasını yürüten savcı Mustafa Bilgili ile Kozmik Oda'da arama kararı veren hakimler hakkında inceleme kararı verdi. Kozmik Oda'da inceleme yapan dönemin Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Kadir Kayan hakkındaki dosya, üyesi olduğu Yargıtaya gönderildi.

HSYK 3. Dairesi, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddiasıyla başlatılan ve Seferberlik Tetkik Kurulu Bölge Başkanlığında yapılan aramayla ilgili soruşturmayı yürüten savcı Bilgili, arama kararı veren hakimler ve arama yapan dönemin Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi Kadir Kayan hakkındaki iddialar üzerine resen harekete geçti. 

Daire, savcı Bilgili ile Kozmik Oda'da arama yapılması kararı veren hakimler hakkında inceleme yapılması kararı aldı.

Savcı Bilgili ve hakimler hakkında inceleme yapmakla görevlendirilen müfettişler, bu kişiler hakkında soruşturma açılmasına gerek görürse soruşturmayı HSYK 2. Dairesi yürütecek. 

Soruşturma sırasında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Üyesi olan hakim Kadir Kayan, 2011'de Yargıtaya üye seçilmişti. Bu nedenle Kayan hakkındaki dosya, gereğinin yapılması için Yargıtaya gönderildi.

Yargıtay 14. Ceza Dairesi Üyesi Kayan hakkındaki iddiaları ise Yargıtay Birinci Başkanlık Kurulu ele alacak. 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim