1. HABERLER

  2. HABER

  3. Köy Korucusu Çatışmada Öldü, Bingöl Karıştı
Köy Korucusu Çatışmada Öldü, Bingöl Karıştı

Köy Korucusu Çatışmada Öldü, Bingöl Karıştı

Cuma namazı sonrasında bir araya gelen ve aralarında köy korucusu Mehmet Çintay'ın yakınlarının da yer aldığı grup, BDP il binasının bulunduğu Halk Pasajı'na doğru yürüdü

A+A-

 

Bingöl'de merkeze bağlı Ortaçanak köyü yakınlarında, bir grup PKK'lılarla ile sıcak temas yaşandı. Çatışmada köy korucusu Mehmet Çintay hayatını kaybetti.

Haberin bölgede duyulmasının ardından Bingöl'de birtakım karışıklıklar yaşandı. Cuma namazı sonrasında bir araya gelen ve aralarında köy korucusu Mehmet Çintay'ın yakınlarının da yer aldığı grup, BDP il binasının bulunduğu Halk Pasajı'na doğru yürüdü. Pasajın önüne gelen grup, taş ve sopalarla BDP il binasının camlarını kırdı. Polis, bina önünde barikat kurarak grubun il binasına girmesine engel oldu. Uyarılara rağmen dağılmayan gruptakilere, polis biber gazıyla müdahale etti. Dağılan grup bir süre sonra tekrar il binası önünde toplanarak, ''Kahrolsun PKK, şehitler ölmez vatan bölünmez, Bingöl vatanına sahip çık.'' şeklinde slogan attı. Olaylar sırasında 14 kişinin yaralandığı ve Bingöl Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı öğrenildi.  (Zaman)

HABERE YORUM KAT