Kosova Muhalefetinden İstifa

20.02.2016 12:04
Kosova Muhalefetinden İstifa
Kosova'da hükümetin Sırplara ayrıcalık tanıyan ve ülke sınırında toprak kaybına sebep olan anlaşmalara imza atmasına tepkileri ile gündeme gelen muhalefet partisi başkanı Ramush Haradinaj Milletvekilliğinden istifa etti.

Kosova Geleceği için İttifak-AAK Başkanı Ramush Haradinaj, milletvekilliğinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifayla ilgili Ramush Haradinaj şunları söyledi:
“Kosova Meclis’in Hükümet’in yaptığı Anayasa ihlallerinin örtüldüğü bir kuruma dönüştüğünü görürken; siyasi talimatlar üzere milletvekillerin polis tarafından sürüklendiği Meclis’i görürken; muhalefet milletvekillerinin keyfi karar üzere Meclis’ten uzaklaştırıldıklarını görürken, Kosova Cumhuriyeti Meclisi milletvekilliğinden istifa ediyorum.

Görevim süresince, sınır ve birlik anlaşmaları olmak üzere iki ihtilaflı anlaşmanın imzalanmasıyla yapılan hatalar dahil ülkenin çıkarından olan derin endişelerle ilgili sesimi yükseltmek çabasında bulunurken Meclis gaspçı yönetimi tarafından engellendim.

Bu ülkenin aşırı sorumsuz ve cahil iktidarı sonucu, milletvekili olarak tek çareyi gazla karşı koymak mantığıyla hareket ettim.

Bugünden sonra Kosova Cumhuriyeti Meclisi’nin artık demokratik bir kurum olmadığını düşünüyorum ve sonuçta artık kendimi bu yasamanın bir bölümü olarak görmüyorum.”

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim