1. HABERLER

  2. HABER

  3. Koşaner: "Açıklamalarımın Arkasındayım"
Koşaner: Açıklamalarımın Arkasındayım

Koşaner: "Açıklamalarımın Arkasındayım"

Işık Koşenar, bir internet sitesinde kendisine ait ses kayıtlarının yayımlanmasıyla ilgili ilk kez konuştu.

27 Ağustos 2011 Cumartesi 22:18A+A-

Eski Genelkurmay Başkanı Emekli Orgeneral Işık Koşaner, bir yabancı internet sitesinde kendisine ait ses kayıtlarının yayımlanmasıyla ilgili olarak, ''İfade edilen konuların tamamı, devletin ilgili kurullarında üst düzey devlet yetkilileriyle yaptığım görüşmelerde de kendileriyle paylaştığım, hukuki olarak gereğinin yapılması için emir verdiğim konulardır. Kimseden kaçırdığımız, sakladığımız ve gizlediğimiz konular değildir'' ifadelerini kullandı.

Koşaner, ''Dün olduğu gibi bugün de bu açıklamaların noktasına ve virgülüne kadar arkasındayım. Ancak üzüntüm, konuşmalarımın çarpıtılarak kamuoyuna sunulması ve aldığım karar nedeniyle şahsımın gayriahlaki ve hukuki bir tartışmanın içine çekilmeye çalışılmasıdır. Ancak buna alet olmayacağım'' ifadelerini kullandı.

Kaydın internette yayınlanmasına tepki gösteren Koşaner, ses kayıtlarında 'Balyoz belgelerinin çaldırılması" ifadesinin kesinlikle yer almadığını söyledi. Işık Koşaner, "İfade edilen, o tarihlerde icra edilen plan seminerine yönelik ses kaydı ve bir kısım bilgi ve belgelere ilişkindir." dedi. (TRT) 

HABERE YORUM KAT