Korgeneral Damcı'nın Talebi Onaylandı

01.08.2013 19:51
Korgeneral Damcının Talebi Onaylandı
Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Damcı'nın kendi isteğiyle emeklilik talebinde bulunduğunu ve bu isteğinin onaylandığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı'nın kendi isteğiyle emeklilik talebinde bulunduğunu ve bu isteğinin onaylandığını belirterek, Korgeneral Damcı'nın emeklilik talebinin, basında yer alan olaylarla ilgisinin olmadığını bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, bazı basın yayın organlarında "Hava Kuvvetleri Komutanlığı mensubu üç generalin görevlerinden istifa ettiklerine ve istifalarının Uludere olayı ve sürmekte olan bazı davalardan kaynaklandığına" ilişkin iddiaların yer aldığı vurgulandı.

Açıklamada, "Hava Kuvvetleri Kurmay Başkanı Korgeneral Nezih Damcı kendi isteğiyle emeklilik talebinde bulunmuş, emeklilik isteği onaylanmıştır. Korgeneral Damcı'nın emeklilik talebinin basında yer alan olaylar ile ilgisi bulunmamaktadır. Bir korgeneral dışında, Hava Kuvvetleri Komutanlığından emeklilik isteğinde bulunan başka general bulunmamaktadır" ifadelerine yer verildi. (AA)

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim