1. HABERLER

  2. HABER

  3. Koray Çalışkan Savcılıkta Çark Etti
Koray Çalışkan Savcılıkta Çark Etti

Koray Çalışkan Savcılıkta Çark Etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret eden Koray Çalışkan savcılıkta verdiği ifade de "Erdoğan’ı Değil, Esed’i kasettim" dedi.

A+A-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Koray Çalışkan hakkında "Cumhurbaşkanına alenen zincirleme hakaret" suçundan 8 yıl 2 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Söz konusu iddianamede Çalışkan'ın 'Erdoğan'ı değil Esed'i kastettim' diyerek çark etmesi ise dikkati çekti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Basın Bürosu savcılarından Umut Tepe tarafından hazırlanan iddianamede, Koray Çalışkan'ın Twitter'dan yaptığı paylaşımlara yer verildi.

Esed'i kast etmiştim

İddianamede, Çalışkan'ın “Kendini kurtarmak için ülkesini savaşa atan adama, hayvan denmez ayıptır. İblis denmez günahtır. Katil denir layıktır" şeklindeki tweette Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı değil Esed'i kast ettiği şeklindeki soruşturma aşamasında alınan ifadesine de yer verildi.

resized_0383a-29b3e490ekranalintisi.jpg

Çalışkan, bu tweeti paylaşmıştı.

Çalışkan hakkında “Cumhurbaşkanına alenen birden fazla kez hakaret" suçlamasıyla 2 yıl 15 günden 8 yıl 2 aya kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamenin onaylanması halinde Çalışkan'ın yargılanmasına önümüzdeki günlerde İstanbul 49'uncu Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

Kaynak: İHA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum