1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Koray Aydın: "MHP Yeniden Yapılanmalı"
Koray Aydın: "MHP Yeniden Yapılanmalı"

Koray Aydın: "MHP Yeniden Yapılanmalı"

MHP’li eski milletvekili Aydın, “Biz MHP’deki bu değişim talebinin, partinin tarihî kimliğine uygun bir yapıda yeniden yapılanmasını arzu ediyoruz.” diye konuştu.

A+A-

MHP’li eski milletvekili Koray Aydın, Nevşehir’de bir otelde düzenlenen toplantıda partililerle bir araya gelerek, kurultay süreciyle ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

“MHP’nin Yeniden Yapılanmasını Arzu Ediyoruz”

Basına kapalı gerçekleşen toplantı öncesi gazetecilere açıklamada bulunan Aydın, MHP’nin yeniden yapılanmasını isteyen partilileri temsilen aday olduğunu söyledi.

Aydın, “MHP’yi gerçek manada kendi düşünce sistematiği içerisinde temsil edebilecek bir yapı oluşturmak için bir değişim talebi var. Biz MHP’deki bu değişim talebinin, partinin tarihî kimliğine uygun bir yapıda yeniden yapılanmasını arzu ediyoruz. Ben bu şekilde düşünen arkadaşları temsilen aday olmuş durumdayım. diye konuştu.

Kongre yapılması yönündeki taleplerine olumlu yanıt alamadıkları için mahkemeye başvurduklarını hatırlatan Aydın, mahkemenin vereceği kararı beklediklerini kaydetti.

“MHP'nin İktidar Olma Mecburiyeti Var”

Aydın, parti tabanın isteği doğrultusunda adım atıldığını vurgulayarak, şöyle devam etti:

“Genel merkezimiz bunun gereğini yerine getirmeyince de hukukî süreç başladı. Şu anda hukukî süreç işliyor. Mahkeme 15 gün süre verdi. Bu 15 günlük süre dolduktan sonra tahmin ediyorum ilk fırsatta karar verecek. Çünkü bu 15 günlük süreyi bütün delilleri toplamak için kullanıyor. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan, ilgili seçim kurulundan ve noterden kurultay delegeleri ile imza verenlerin asıl listelerini istedi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan bütün parti üyeliklerinin listesi istendi. Ayrıca bizim emsal olarak gösterdiğimiz Saadet Partisi kongresi kararının aslı, ilgili mahkemeden istendi. Bundan 15 günlük süre içinde deliller toplanarak hızlı bir karar verileceği anlaşılıyor. Biz de bunu izliyoruz, sonucunu bekliyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidar olma mecburiyeti var. Bu mecburiyetin bu partiye gönül veren milyonlar da farkında”.

Kongre yapılması hâlinde MHP’nin güç merkezinin yeniden inşasının sağlanacağını ifade eden Aydın, kongre sonrası partilerinin iktidar olacağına kesinlikle inandığını sözlerine ekledi.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT