1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Köpek Eğitiminde Filistinli Kullanıyorlar
Köpek Eğitiminde Filistinli Kullanıyorlar

Köpek Eğitiminde Filistinli Kullanıyorlar

İsrail ordusunda Oketz adlı birime bağlı askerlerin, köpek eğitiminde Filistin halkını denek olarak kullandığı ortaya çıktı.

A+A-

İsrail ordusunda köpek eğitimi için oluşturulan Oketz adlı birime bağlı askerler, Batı Şeria'ya bağlı Ramallah kentinde köpek eğitiminde Filistin halkını kullandı.

İsrail Gazetesi Haaretz'in haberine göre, patlayıcı ve silah bulmak için özel olarak yetiştirilen köpeklerin, eğitimlerinde Filistinlilerin denek olarak seçildiği belirtildi. Gazete bu iddiasını Oketz biriminde asker olarak görev yapan Tamar Fleischman'a dayandırdı.

İsrailli Asker İtiraf Etti

Fleischman'ın ifadesine göre, silah ve patlayıcı bulmak için özel yetiştirilen köpeklerin, eğitim alanı Batı Şeria'nın Ramallah kentindeki Adam üssü. Eğitim için son birkaç haftadır, Jaba kontrol noktasından geçmek zorunda kalan Filistinli vatandaşların araçlarının durdurulduğunu söyleyen Fleischman, araçların köpeklerce kontrolden geçirildiğini ve arandığını vurguladı.

Silah Zoruyla İndiriliyorlar

Oketz'de görevli asker Tamar Fleischman, köpek eğitim birimi tarafından durdurulan Filistinlilerin zorla araçlarından çıkarıldığını, bir askerin kimlik kontrolü yaparken başka bir askerin silahını onlara doğrulttuğunu söyledi.

Eğitim 10 Dakika Sürüyor

İsrailli asker Fleischman, bir köpek eğiticisinin ise durdurulan aracın içine bir nesne yerleştirdiğini ve köpeklerin nesneyi bulmaya gönderildiğini ifade etti. Söz konusu eğitimin ortalama 10 dakika sürdüğünü belirten Fleischman, köpeklere verilen eğitim tamamlandıktan sonra Filistinlilere kimlik kartları geri verilerek, yola devam etmelerinin istendiğini söyledi.

NTVMSNBC 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum