1. HABERLER

  2. HABER

  3. Konya’dan Özgür-Der’e Destek
Konya’dan Özgür-Der’e Destek

Konya’dan Özgür-Der’e Destek

Konya İnanç Özgürlükleri Platformu gerçekleştirdiği basın açıklaması ile Özgür-Der Van Şubesine gerçekleştirilen saldırıyı kınadı.

A+A-

Konya İnanç Özgürlükleri Platformunun basın açıklamasının tam metni:

Rahman, Rahim Allah’ın Adıyla: 

Nice peygamber vardı ki kendileriyle beraber pek çok Rabbanîler de savaştılar. Allah yolunda başlarına gelenlerden yılmadılar. Zayıflık göstermediler, boyun eğmediler. Allah sabredenleri sever. Onlar şöyle diyorlardı: Rabbimiz! Bizim günahlarımızı ve işimizdeki taşkınlığımızı bağışla. Ayaklarımızı (yolunda) sağlam tut. Kafir topluluğa karşı bize yardım eyle.  (Ali İmran Suresi 146-147. Ayetler)

Özgür-Der Van Şubesi, silahlı ve molotoflu saldırılara maruz kalmıştır.  PYD’nin çığırtkanlığını yapmamak bir suç sayılmış ve Özgür-Der cezalandırılmak istenmiştir. PKK'nın Suriye kolu olan PYD’nin, mevzi kaybetmek korkusuyla dezenformasyon yayarak Nusra'ya karşı kamuoyu oluşturmaya çalıştığı ve Nusra cephesini karalama faaliyetlerine giriştiği açık bir gerçektir. Bu alanda pek çok yalan haberi yayarak insanlar üzerinde baskı kurmaya çalışmaktadır.

Bu yalan haberlerle ilgili açıklama yaparak, Esed muhaliflerini destekleyen ve Suriye'ye insani yardım faaliyetlerinde bulunan Özgür-Der Kürt nasyonal-sosyalist basını tarafından hedef gösterilmiş ve sosyal medyada Özgür-Der'e yönelik saldırı çağrıları açıkça yapılmıştır.

“ Rojava'da katliam var iddiaları için delil var mı?” diye soranları bile neredeyse Kürt düşmanı ilan etmek akıl ve insafa sığmayacağı bilinen bir gerçektir. Özgür-Der gibi Kürt meselesi konusundaki hassasiyeti bilinen dernekleri Kürt katliamı varmış ve bu katliamı onlar destekliyormuş gibi gösterip suçlayarak hedef göstermesi, laik PYD'nin Rojava'da hakimiyet kaybetme korkusundan kaynaklanmaktadır.

Kendi yanında olmayan herkesi düşman sayan ve bu düşmanlarını şiddetle yok etmeye kalkışan laik PYD çizgisinin bu tavrını şiddetle tel’in ediyoruz. Özgür-Der camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Mısırda oynanan oyunların Tunus’ta da tezgahlanıyor olması küresel emperyalist aktörlerin çalışılmış hareketleri sürekli sergilediklerini göstermektedir. Tunus’u bir terör sarmalına çekmeye çalışan bu çabayı; Müslümanların Mısır’da göstermekte oldukları siyasal basiretle, Tunus’ta da boşa çıkaracaklarına inanmaktayız. Onların hesapları Müslümanların basiretleri ve sabırları karşısında işlevsiz kalacaktır.

Yüzyıllık direniş tecrübesi basiretle hayata geçirildiğinde, Müslümanların adalet, kardeşlik ve barış eksenli çabaları cihat anlayışına yepyeni bir katkıda bulunacak ve basiretle zafere ulaştıracaktır.

Mübarek Ramazan ayının imanlarımızı ve ruhlarımızı canlandıran atmosferi yerini Bayramın sevinç, mutluluk, umut veren esenliğine bıraktı. Müslümanların Ramazan bayramını tebrik eder, bayramın esenlik atmosferinin bütün günlerimizi kuşatmasını Halik-i Zül’celal’den temenni ederiz. 

Tarihin bir ibret levhası olduğu sonu kan ve zulümle bitecek heyecanların bulunmadığı tevhit ve adalet

 üzere kurulu bir dünyada yaşama umudu ile hepinizi Allah’a emanet ederiz.

HABERE YORUM KAT