1. HABERLER

  2. HABER

  3. Konya'da "Paralel Yapı" Üyeliğinden Tutuklama
Konya'da "Paralel Yapı" Üyeliğinden Tutuklama

Konya'da "Paralel Yapı" Üyeliğinden Tutuklama

"Paralel Yapı" iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında adli kontrol kararıyla serbest bırakılan avukat ile sekreteri, itiraz üzerine tutuklandı.

A+A-

Konya'daki "Paralel Yapı" operasyonu kapsamında adli kontrol kararıyla serbest bırakılan avukat ile sekreteri, savcılığın itirazı üzerine tutuklandı.

Soruşturmayı yürüten Konya Cumhuriyet Savcılığının itirazı üzerine, adli kontrol kararıyla serbest bırakılan avukat M.O. ile sekreteri F.N.P, yeniden gözaltına alındı. 

Mahkemece tutuklanmalarına karar verilen zanlılar, kararın yüzlerine okunmasının ardından cezaevine gönderilecek.

"ABD'ye gitme hazırlığı tespiti üzerine" operasyon öne alındı

Bu arada, soruşturma devam ederken M.O'nun ABD'ye gitme hazırlığı yaptığının tespit edilmesi üzerine operasyonun öne alındığı öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, M.O'nun gözaltına alınmasının hemen ardından, sekreteri F.N.P. de aracıyla seyir halindeyken Selçuklu ilçesinde Bosna Hersek Mahallesi'nde yakalandı.

F.N.P'nin aracının bagajındaki, hukuk bürosundan aldığı tespit edilen 500 bin lira tutarındaki döviz, altın ve Türk lirası ile ruhsatlı tabanca ve mermilere de el kondu. 

Zanlının "Para ve altınların M.O'ya ait olduğunu", M.O'nun ise bunları "Gayrimenkul satışından ettiğini" söylediği öğrenildi.   

Öte yandan, M.O'nun, Selçuk Üniversitesine ait bir arsanın Mevlana Üniversitesine devri ile ilgili de usulsüzlük yaptığı ileri sürüldü.

M.O. hakkında, "Fetullahçı terör örgütüne üye olma", "Resmi belgede sahtecilik" ve "Adli görevi kötüye kullanmak", F.N.P. hakkında ise "Fetullahçı terör örgütüne üye olma" suçlamaları bulunduğu bildirildi. 

AA

HABERE YORUM KAT