1. HABERLER

  2. HABER

  3. HUKUK

  4. Konya’da “ByLock” Soruşturması: 5 Savcı ve Hâkim Tutuklandı
Konya’da “ByLock” Soruşturması: 5 Savcı ve Hâkim Tutuklandı

Konya’da “ByLock” Soruşturması: 5 Savcı ve Hâkim Tutuklandı

Konya’da, Gülen örgütünün şifreli haberleşme programı “ByLock”u kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan ve adliyeye sevk edilen 3 savcı ile 3 hâkimden 5’i tutuklandı.

A+A-

AA’da yer alan habere göre, Konya Kadınhanı Hâkimi Nihan Zengin, Ereğli Hâkimi Nurullah Moral, Karapınar Hâkimi Ramazan Tekkoyun ile Konya Cumhuriyet savcıları Özkan Kılıç, Hidayet Nacak ve Fatih Sarıtaş’ın savcılıkça ifadeleri alındı.

Daha sonra tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen hâkimler Nihan Zengin, Nurullah Moral ve Ramazan Tekkoyun ile Cumhuriyet savcıları Özkan Kılıç ve Hidayet Nacak tutuklandı.

Konya Cumhuriyet Savcısı Fatih Sarıtaş ise adlî kontrol şartıyla ve yurt dışına çıkış yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

Gülen örgütüne yönelik soruşturma kapsamında, Kadınhanı Hâkimi Zengin, Ereğli Hâkimi Moral, Karapınar Hâkimi Tekkoyun, Konya Cumhuriyet savcıları Kılıç, Nacak ve Sarıtaş, cuma günü gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden Cumhuriyet Savcısı Sarıtaş’ın, örgütün şifreli haberleşme programı “ByLock”u kullananlara yönelik Konya’da başlatılan soruşturmayı yürüten savcı olduğu öğrenilmişti.

HABERE YORUM KAT