1. YAZARLAR

  2. Ali İhsan Karahasanoğlu

  3. Komadaki adamın tahliyesi ne işe yarar?
Ali İhsan Karahasanoğlu

Ali İhsan Karahasanoğlu

Yazarın Tüm Yazıları >

Komadaki adamın tahliyesi ne işe yarar?

A+A-

Adıyaman’dan Fehmi Bey aradı. Fehmi Bey, bir okuyucumuz.. Levent Ersöz ile ilgili gelişmeleri hatırlattı. Ve soru işaretlerini kamuoyu ile paylaşmamızı istedi. Neydi o soru işaretleri?

Şöyle aktarıyor Fehmi Bey: “Levent Ersöz’ün komada olduğu söyleniyor. Sebeb olarak da, GATA’da yatarken kaptığı bir mikrop gösteriliyor. Aile şurdan burdan şikâyetçi de, niye hastaneden hiç şikâyetçi değil!”

Evet gerçekten ilginç bir soru.. Allah kimseye hastalık vermesin.. Tüm hastalara “acil şifalar” da, bir insan olarak genel dileğimiz. Ama polisten şikâyetçi, savcıdan şikâyetçi, hakimden şikâyetçi olan, basından şikâyetçi olan Levent Ersöz’ün kızı, şu an babası için komada olduğu söylendiği ve bunda hastanenin ağır kusuru olduğu ortada iken; hastaneden niçin hiç şikâyetçi olmuyor?

Niçin GATA hakkında bir sitemde bulunulmuyor!

İlginç değil mi? Aynı şeyler Levent Ersöz’ün avukatı için de geçerli.. Avukat Ali Rıza Dizdar da, müvekkilinin rahatsız olduğunu, sağlığına bir zarar gelirse, bunun sorumlusunun tutuklama kararı talep eden ve veren savcı-hakimler olacağını söylüyor da, göz göre göre müvekkiline mikrop bulaştıran hastane hakkında niçin olumsuz hiçbir açıklama yapmıyor?!

Niye acaba? Fehmi Bey, komplo iddiaları olarak yorumlanacak bir tez daha ortaya attı.. “Şu anki çelişkili tavırlar bir yana, daha farklı şeyler de olabilir.. Örneğin Levent Ersöz öldü diye açıklama yapılıp, aslında kendisine plastik cerrahi yolu ile farklı bir yüz sağlanıp, başka bir kimlik ile hayata devam etmesi sağlanabilir” diyor Fehmi Bey..

Olamaz mı? Levent Ersöz’ün Ergenekon yapılanmasındaki konumuna bakarsak, olmayacak bir şey yok.. Hepsi mümkündür..

Ben de dikkatimi çeken bir başka çelişkiyi hatırlatayım.. Levent Ersöz’ün şu an avukatlığını yapan Ali Rıza Dizdar, aslında sol kökenli bir avukattır.. Dizdar, tüm hayatı boyunca, derin yapılanmalara karşı çıkmış bir hukukçudur. Ama “karşı çıkış”ı sadece görüntüde olmalı ki; derin yapılanmaların şahında, en derindekilerden birisinin avukatlığına soyundu.

Hem de ne soyunma.. Sadece hukuki yardımda bulunmuyor, 24 saat hizmet veriyor adeta.. Sadece dosyayı eline alıp, “şu iddi da hukuki mesnetten yoksun, bu iddia hakkında şu delillerimiz var” çalışması içinde değil.. Tutuklumuzu, cezaevinden çıkarıp GATA’ya götürebilmek için, gece dahil çalışıyor! Avukatlık ile ne ilgisi var ise, önce Levent Ersöz’ü hastaneye sevk için kamuoyu oluşturmaya çalıştı. “Müvekillim ağır hasta, ölürse sorumluları bellidir” dedi.

Arkasından bir geceyarısı, oldu bitti ile, acil durum varmış gibi hastaneye sevki sağlandı. Ama amaç gerçekten müvekkilinin rahatsızlığı değil, nihai noktada GATA’ya gidişin sağlanması idi. Bunun için de cezaevinden direkt gidilmesi gereken Haseki Hastanesi’nde de avukatımız devreye girdi.. Orada da “Öldü ölecek, sorumlusu siz olursunuz” tehditleri ile GATA’ya sevk sağlandı.

Haseki’de, iddia edilen rahatsızlık ile igili muayene imkânı yok muydu? Tabiî ki vardı. Vardı ki; o sevki yapan doktorlar şimdi soruşturma geçiriyorlar..

Ama; bir emekli general cezaevinden getirilip, yakınları tarafından gece yarısı hastanede olay çıkarılırsa, tutuklunun şu hastanede veya bu hastanede tedavi görmesinin takip edilmesi, bir avukatın mesleğinin gereği imiş gibi, avukat tarafından doktorlara baskı kurulursa, hasta ölmesi halinde sorumlunun hastane olacağı yakınları tarafından dile getirilirse, tabii ki hastanedeki yetkililerin de yapacakları fazla bir şey kalmaz.

 Onlar da, mecbur GATA’ya sevki yapmışlar..

Peki şimdi ne oluyor? GATA’da hastamız mikrop kapıyor, komaya giriyor..

Siz GATA’ya gidene kadar, her gün “Öldü ölecek” açıklamaları yapıyordunuz ya.. Şimdi niye benzer açıklamaları yapmıyorsunuz? Hastanelerdeki görevlileri tehdit ediyor, sorumlunun kendileri olacağını bildiriyordunuz.
Şimdi Levent Ersöz komaya girdiğinde niçin aynı cevval açıklamaları yapmıyorsunuz. Daha önemlisi, komada yatan bir müvekkiliniz için, sağlığı ile uğraşma yerine, niçin alelacele mahkemeden tahliye talebinde bulunuyorsunuz?

Evet merak ediyorum, mahkeme tahliye kararı verse, Levent Ersöz, komada yatarken konumunda ne değişecek? Hastaneden çıkıp evine mi gidecek?

GATA’dan daha farklı, daha iyi bir hastaneye gitme imkânı tutuklu olduğu için yok da, tahliye olunca mı böyle bir imkana kavuşacak?

Ne yapacak Levent Ersöz; ki komada yatarken bile avukatı tahliye talebinde bulunuyor?

Amaç ne?

Yoksa Levent Ersöz aslında komada değil de, taliye talebi de aslında bu durumu mu isbat ediyor? Yoksa olayların arkasında başka gerçekler mi var?

Evet, soralım Ali Rıza Bey'e.. Komada yatan bir tutuklunun tahliyesini niçin önemsiyorsunuz. Komada yatan hasta, tahliye kararını alsa, ne yapar?

Tahliye kararı ile birlikte, otomatikman komadan da çıkmış mı olur? Evet Ali Rıza Bey, nedir bu işin sırrı?

Bir söyleyin de, hem biz, hem de Adıyaman’dan okuyucumuz Fehmi Bey tatmin olsun.. Aklımızdaki soru işaretleri giderilsin.. Perde arkasında bir şeyler döndüğü yönündeki istifhamlarımız ortadan kalksın!

VAKİT

YAZIYA YORUM KAT