1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. “Köln’de PKK ile Birlik ve Beraberlik Mitingi Düzenleniyor”
“Köln’de PKK ile Birlik ve Beraberlik Mitingi Düzenleniyor”

“Köln’de PKK ile Birlik ve Beraberlik Mitingi Düzenleniyor”

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Yeneroğlu, “Her gün siviller ve güvenlik güçleri PKK bombalarıyla kurban ediliyorlar. Terörle mücadelede Türkiye’yle birliktelik böyle mi oluyor?” ifadelerini kullandı.

A+A-

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, PKK’nın bir kolu olarak değerlendirilen Nav-Dem’in önderliğinde bugün Almanya'nın Köln şehrinde yapılan gösteriye ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Köln’deki “demokrasi mitingi”ni yüksek sesle eleştiren gazeteci ve siyasetçilerin, aynı şehirde PKK’nın düzenleyeceği gösteri karşısında birden sessizliğe büründüklerini belirten Yeneroğlu, “Bu çifte standarda sahip olanlar, kendi güvenilirliklerini elleriyle yok ediyorlar.” ifadesini kullandı.

“Birçok Alman Şehrinde Her Gün PKK Propagandası Yapılmakta”

Yeneroğlu, gösteriyi düzenleyen ve PKK’nın kolu olan örgütün, aynen PKK gibi yasaklı durumda olduğuna dikkat çekerek, şunları kaydetti:

“Ama öyle görünüyor ki bu durum kimseyi ilgilendirmemektedir. Birçok Alman şehrinde her gün terör örgütü PKK’nın propagandası yapılmaktadır. Yasaklı bayraklar ve semboller ortalıkta kol gezmektedir. Köln’deki PKK gösterisinde de aynısı olacaktır. İlginç bir şekilde sözde eleştirel kamuoyundan ise hiçbir tepki gelmemektedir. Gösteri öncesinde ne emniyet teşkilatından bir demeç gelmiş ne de terör propagandası medyada konu edinilmiştir. Dışarıdaki çatışmaların Almanya’ya taşınmasını istemeyen politikacılar nerede? Her gün Türkiye’nin içişleri hakkında yorum yapıp duran ama Türkiye kökenli vatandaşlar demokrasinin güçlendirilmesini amaç edinen bir mitingde birlik beraberlik adına bir araya gelmek istediklerinde rahatsız olan politikacılar bugün neredeler?

Köln’de açıktan açığa PKK ile birlik ve beraberlik mitingi düzenleniyor. Vatandaşlık durumlarını sorgulamalar ya da oturum izinlerini iptal etme talepleri nerede? PKK terörü daha bu yıl yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine, binlerce insanın yaralanmasına sebep oldu. Hemen her gün siviller ve güvenlik güçlerine mensup insanlar PKK bombalarıyla kurban ediliyorlar. Terörle mücadelede Türkiye’yle birliktelik böyle mi oluyor? Anayasayı Koruma Teşkilatı raporlarında da görüleceği üzere, resmi Alman güvenlik raporlarında Almanya’yı geri çekilme, eleman toplama ve finansal destek alanı olarak kullanan bir terör organizasyonuyla, tutarlı bir şekilde mücadele edileceğine maalesef bunun tam tersi yapılıyor.”.

HABERE YORUM KAT

1 Yorum