Kocası Katliam Yaparken Esma, Lüksü Yaşıyor

16.07.2012 05:29
Kocası Katliam Yaparken Esma, Lüksü Yaşıyor
Beşşar Esed'in eşi Esma Esad’ın, ülkesinde yaşanan olaylardan hiç haberi yokmuş gibi lüks içinde yaşaması büyük tepki topluyor.

Zalim Beşşar Esed, sivil halkının özgürlük ve reform isteklerine katliamla karşılık verirken, İngiltere doğumlu eşi Esma Esad’ın, ülkesinde yaşanan olaylardan hiç haberi yokmuş gibi lüks içinde yaşaması büyük tepki topluyor. Katilam haberleriyle dünya gündemine oturan ve Esed rejimine karşı tepkiler yükselirken, Wikileaks, Ortadoğu’nun “First Leydi”si olarak bilinen Bayan Esma’nın İngiltere’nin lüks mağazalarından trilyonluk mobilya eşyalar aldığına ait e-postaları yayınlamayı sürdürüyor.

Haber: Hatice Akyıl

Daha çok özgürlük ve reform isteyen halkını katliamla durdurmaya çalışan despot Suriye Devlet Başkanı Beşşer Esed’in eşi, Ortadoğu’nun ‘First Leydi’si olarak bilinen ingiltere doğumlu Esma Esed’in Londra’nın lüks mağazalarından yaptığı çılgın alışveriş İngiliz gazetelerinde manşet oldu. Sivil halka karşı gerçekleştirilen katliam saldırıları yüzünden tepkilerin arttığı ve yaptırım tehditleri ile karşı karşıya kalan Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in eşi Bayan Esed’in, ülkesinde yaşanan olaylarla ilgilenmek yerine, lükse olan tutkunluğu tepkilere sebep oluyor.

Esma Esed’in e-postalarını ele geçiren ve yayımladığı gizli belgelerle gündem oluşturan Wikileaks sitesi, despot Esed’in karısının başkanlık sarayı için Londra’daki West sosyete mobilya mağazasından satın aldığı lüks mobilyalar ve avizelerin faturalarını yayımladı. Suriye’de masum siviller katledilirken Bayan Esma Esed’in kavurucu çöl sıcağından kurtulmak için gittiği Şam’ın 200 kilometre kuzeyindeki Lazkiye kıyı kasabasında aldığı ve “Çölde bir gül olarak” tanımlanan yazlık sarayını yenilemek için sipariş verdiği lüks mobilyalar büyük tepki toplarken, Hama’da ise gerçekleştirilen soykırımın acıları hâlâ belleklerde tazeliğini koruyor. Suriye’de yaşanan gelişmelerden dolayı Avrupa Birliği dışişleri bakanları, Beşşar Esed'in eşi Esma Esed ve diğer aile üyelerine seyahat yasağı getirmişti.

Yeni Akit 

 • Yorumlar 3
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim