1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Kobani Bahane, Azgınlık Zirvede!
Kobani Bahane, Azgınlık Zirvede!

Kobani Bahane, Azgınlık Zirvede!

PKK çevrelerinin günlerdir sürdürdükleri Kobani ajitasyonu dün geceden itibaren tam tekmil bir barbarlığa dönüştü.

A+A-

HAKSÖZ HABER

PKK ve bağlı unsurlar haftalardır Kobani üzerinden inanılmaz bir ajitasyon, propaganda, yalan kampanyası yürüttüler. IŞİD karşısında YPG’nin gerileyişinden duydukları utancı, kendilerinden başka herkesi sorumlu tutarak, herkesi suçlayarak aklamaya çalıştılar. Bir yandan YPG’yi destan yazdığı iddiasıyla göklere çıkarttılar, ama aynı zamanda da ağlamaklı bir edayla herkesten yardım dilendiler.

O kadar çelişkili hallere düştüler ki, yıllardır savaştıkları ve bir taraftan halen de tehdit ettikleri TC’den ağır silah talebinde bulunmaktan çekinmediler. Bir yandan emperyalizme karşıtlık pankartları açmayı, sokaklarda ABD uşağı IŞİD sloganları atmayı sürdürdüler ama aynı anda “koalisyon güçleri neden IŞİD’i etkili bir biçimde vurmuyor, daha yoğun vurmalı” diye ABD’ye sitemlerini sunmaktan da utanmadılar.

Ve şimdi tüm bu çelişkili, onursuz tutumlarını ilgisiz, alakasız kuruluşları, şahısları hedef alan saldırılarla örtmeye çalışıyorlar. Dün gece PKK medyasının ve destekçi sol unsurların çağrıları, kışkırtmalarıyla sokaklara dökülen güruhlar belediye otobüslerinden sokak lambalarına, parti binalarından özel araçlara, evlere kadar düşman belledikleri her yere ve herkese saldırıyorlar.

İktidar partisinin teşkilat binaları ve İslami kuruluşlar ve mütedeyyin kimliğiyle tanınan şahıslar özellikle hedef seçiliyor. Saldırılar buralarda yoğunlaştırılıyor. Kürdistan coğrafyasında yaygın olmaları nedeniyle rakip bellenen HÜDA-PAR binaları ve mensuplarıyla çok yoğun saldırılara uğruyor.  Selefi kimlikli Müslümanlara yönelik saldırılar ise Adana örneğinde görüldüğü üzere had safhaya ulaşmış durumda.

Tüm bu manzara PKK zihniyetinin ve ona goygoyculuğu meslek edinmiş sol’un ne kadar düzeysiz, adalet ve idrak çizgisinden uzak olduğunun belgesi gibi.

HÜDA-PAR’ı IŞİDçilikle suçlayabilen bir siyasi tutumun tutarlılık diye bir derdi olamayacağı başından belli değil mi?

Savaş Kobani’de sürüyor ama bunlar burayı yakıp yıkıyor. Eğer niyetiniz savaşmaksa, mücadele ise neden buradasınız?

Bir taraftan kendisinden silah desteği istiyor ama aynı zamanda Türkiye devletini, üstelik de tek bir delil ortaya koymaksızın IŞİD’i desteklemekle suçluyorsunuz.

ABD’nin gece gündüz bombaladığı IŞİD’i ABD uşağı olarak suçluyorsunuz ama Kobani’nin de yardımına koşmaya çağırıyorsunuz. ABD uçakları, füzeleri Kobani’de YPG’nin imdadına geldiğinde de hiç utanmadan bunları “koalisyon güçleri” palavrasıyla örtmeye çalışıyor ve yetmez daha fazla vurmalı diyebiliyorsunuz.

Bu arada Hükümetin tutumu da çok ilginç. Kobani bahanesiyle sokaklara dökülen güruh her yeri yakıp yıkarken, Hükümet hala çözüm süreci zarar görmesin havasında. Ortalıkta süreç falan kalmadığını görmek için daha ne olması gerekiyor? 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum