1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Koalisyon Kurulması Irkçılığın Arttığını Gösteriyor"
"Koalisyon Kurulması Irkçılığın Arttığını Gösteriyor"

"Koalisyon Kurulması Irkçılığın Arttığını Gösteriyor"

Hamas, "İsrail hükümetinde koalisyon kurulmasının, İsrailliler arasında radikalizm ve ırkçılığın arttığını gösterdiğini" belirtti.

A+A-

Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zuhri, İsrail Başbakanı ve Likud partisi lideri Binyamin Netanyahu'nun hükümet kurma çalışmalarını tamamlaması üzerine yaptığı yazılı açıklamada, "Hükümet için koalisyon kurmak, milli birliğin güçlendirilmesini ve oluşum aşamasında karşılaşılan engellerin aşılmasını gerektirir. Koalisyon kurulması, İsrailliler arasında radikalizm ve ırkçılık ruhunun arttığını gösteriyor" ifadelerini kullandı.

İsrail Başbakanı ve Likud partisi lideri Binyamin Netanyahu, dün gece Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin'e hükümeti kurmak için gerekli olan 61 sandalyeye ulaştığını resmen bildirmiş ve hükümeti kurma çalışmalarını sonlandırdığını duyurmuştu.

Buna göre, yeni koalisyonda, Netanyahu liderliğindeki Likud ve Ekonomi Bakanı Naftali Benett liderliğindeki Yahudi Evi partisi, merkez sağ eğilimli Kulanu (Hepimiz) partisi ve dindar partiler olarak bilinen Birleşik Tora Yahudiliği ve Şas partileri yer alıyor.

 (AA)

HABERE YORUM KAT