KKTC'deki Ergenekon Komisyonu Feshedilebilir

30.10.2010 06:13
KKTCdeki Ergenekon Komisyonu Feshedilebilir
KKTC Cumhuriyet Meclisi Ergenekon Araştırma Komisyonu Üyesi Arif Albayrak, bugüne kadar komisyonun gerektiği gibi çalışamadığını söyledi.

Albayrak, beklenen verilere bir türlü ulaşamadıklarını belirterek, "Komisyonun istediği materyallere ulaşamaması durumunda oyçokluğu ile kaldırılması gündeme gelecek." diye konuştu.

Türkiye'de 12 Haziran 2007'de Ümraniye'de bir gecekonduda el bombalarının bulunmasıyla başlayan Ergenekon sürecinde tutuklanan bazı isimlerin KKTC ile olan ilişkileri nedeniyle KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde de bir araştırma komisyonu kurulmuştu. Komisyon üyelerinden Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) milletvekili Arif Albayrak, komisyonun 4 Kasım'da yapılacak olan toplantısında Türk Metal-İş Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in KKTC'deki evinde ve gayrimenkullerinde de arama yapılmasını talep edeceklerini söyledi. Komisyondaki çalışmalarında, araştırılmasını istedikleri bilgilere ulaşmakta büyük güçlükler yaşadıklarının altını çizen Albayrak, bu sebepten komisyonun işlevsiz gibi göründüğünden kapatılma durumu ile karşı karşıya olduğunu kaydetti. Araştırma komisyonunda 3 Ulusal Birlik Partisi'nden, iki de Cumhuriyetçi Türk Partisi'nden üye olduğuna dikkat çeken Albayrak bu durumda, komisyonun oyçokluğu ile feshedilebileceğine dikkat çekti.

Bilal Şahin / ZAMAN

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim