1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Kızlar Başı Açık, Kısa Kollu Gezebilsin"
Kızlar Başı Açık, Kısa Kollu Gezebilsin

"Kızlar Başı Açık, Kısa Kollu Gezebilsin"

Levent Kırca'nın çığırtkanlığı kızların başları açık gezmesi içinmiş.

A+A-

Levent Kırca yaptığı açıklamada, Gezi Parkı olaylarının kendi çağrısıyla yapıldığını iddia ederken, bu çağrıların sebebini kızların başı açık kısa kollu gezebilmesi olarak gösterdi. Sanki mevcut halde herhangi bir baskı uygulanıyormuş ya da uygulanmasının sinyalleri varmış gibi konuşan Kırca sanatçıları 'geleceklerine' sahip çıkmaya çağırdı.

'AT OLSAYDIM ATLARI ÇAĞIRIRDIM'
"Tavuk olsaydım tavukları, at olsaydım atları çağırırdım. Sanatçı olduğum için sanatçıları çağırıyorum. Diyorum ki; bu kavga tek başına Levent Kırca'nın ya da bu iş için ortalarda olan 3 sanatçının vazifesi değil. 

KIZLAR AÇIK OLSUN DİYE MÜCADELE VERİYORUM
''Çocuğunuz çoluğunuz, torununuz tombalağınız için sahip çıkın. Memleketi şeriat düzenine götürüyorlar. Ben kızlarımızın yarında karşıma açık saçları, gözlüğü, kısa kollu esbablarıyla karşıma gelmesinin mücadelesini veriyorum''.

GEZİ OLAYLARI ÇAĞRIMIN KARŞILIĞIDIR
Sanatçıları Cumhuriyet'e sahip çıkmaya çağırdığını, Cem Yılmaz'ın umurunda olmadığını söyleyen Levent Kırca, "Gezi Parkı olayları benim çağrımın karşılığıdır. Türkiye'nin yüzde 75'inin ayaklanması benim çağrımın karşılığıdır. Tayyip Erdoğan hükümetinin gidiyor, panik halinde olması, ABD'nin Tayyip'ten vazgeçmesi benim çağrımın karşılığıdır. Cumhuriyet'in yeniden gündeme gelmesi, Türk halkının buna sahip çıkıyor olması çağrılarımın karşılığıdır. Benim için bugün Türkiye'de bir bayramdır. Önümüzdeki ilk seçimlere kalmadan Tayyip Erdoğan ve hükümeti gidecektir. Bunu buraya yazıyorum. Bitmiştir. Yasal yollarla, demokratik yollarla ellerimizde karanfillerle biz bu hükümeti bitirmişiz."

 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum